همشهری آنلاین: فرمانده پلیس راهور ناجا، دلیل 70 درصد تصادفات رخ داده در روزهای سپری شده از تعطیلات نوروزی را خستگی، سرعت و سبقت غیر مجاز اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، موج دوم سفرهای نوروزی از05 فروردین ماه آغاز شده است. برخی از مسافران درحال برگشت از سفرهای خود هستند و عده‌ای دیگر قصد دارند هفته دوم را به مسافرت بروند و همچنان تمام جاده‌های کشور از جمله استان خوزستان در این ایام بیشترین حجم ترافیک را تجربه می‌کنند.

در همین رابطه فرمانده پلیس راهور ناجا گفت: تا کنون بیشترین سوانح در تصادفات جاده‌ای طی ایام نوروز 91 به علت خواب آلودگی راننده و واژگونی خودرو بوده است. سرعت غیر مجاز خودرو نیز عمده دلیل تصادفات منجر به فوت اعلام شده است.

سردار اسکندر مومنی افزود: بیش از دو میلیون زائر تا کنون وارد استان خوزستان شده‌اند بنابراین در دو سمت جاده‌های منتهی به این استان با حجم ترافیک بالایی مواجه هستیم.

وی از راننده‌های کاروان‌های راهیان نور خواست در سفر به استان خوزستان احتیاط بیشتری کنند تا با همکاری نیروی بسیج و همکاری افراد در این کاروان‌ها تا پایان اجرای طرح راهیان نور شاهد حوادث ناگواری نباشیم.

سردار مومنی از رانندگان خواست تا با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی طعم خوش سفرهای نوروزی را به کام دیگران شیرین کنند.

کد خبر 164084

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار