همشهری‌آنلاین: جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه مشترکی که به امضای آیت الله مهدوی کنی و آیت الله محمد یزدی رسیده، خواستار مشارکت گسترده مردم در انتخابات مجلس نهم شده و ضمن طرح مطالبات خود از مجلس آینده و تاکید بر منشور اصولگرایی، لیست جبهه متحد اصولگرایان را مورد حمایت قرار دادند.

مهدوی کنی - آیت الله یزدی

متن کامل بیانیه آیت‌الله محمدرضا مهدوی‌کنی و آیت‌الله محمد یزدی به مناسبت انتخابات مجلس نهم به شرح ذیل است:

بسمه تعالی
مردم بصیر و شجاع ایران اسلامی

حضور قدرتمندانه و حیرت‌آور شما در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن بوی عطر وفاداری به اسلام عزیز و آرمان‌ شهدای انقلاب را در سراسر کشور پراکنده و پشت دشمنان نظام را لرزاند.

33 سال استقامت و مقاومت در برابر شداید و سختی‌ها، 33 سال حمایت حماسه گون از نظام اسلامی و ولایت فقیه، 33 سال پافشاری روی آرمان‌های نجات بخش امام (ره) و رهبری معظم انقلاب، از ملت ما تصویری زیبا ساخته است که جهان را به تحسین واداشته است. جامعه روحانیت مبارز تهران و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به پاسداشت این پایمردی و شکوه در یوم الله 22 بهمن ضمن تشکر از ملت ایران به ویژه جوانان برومند کشورمان در آستانه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی نکاتی را یادآور می‌شود:

1- راهپیمایی عظیم یوم الله 22 بهمن اعلام آمادگی ملت برای آزمون الهی انتخابات آینده بود اولین پیامی که دشمنان نظام از این همایش عظیم الهی در ایران دریافت کردند این بود که ملت ایران نقشه شوم آنان را در کاهش مشارکت سیاسی در انتخابات آینده کشف کرده‌اند و لذا با حضور میلیونی خود در سراسر کشور پاسخی دندان شکن به تهدیدات آنان دادند.

ما اطمینان داریم روز 12 اسفند مردم ایران همانند یوم الله 22 بهمن به صندوق های رای هجوم خواهند آورد و رای دشمن شکن خود را به مشابه تیری در قلب دشمن در صندوق ها رها خواهند کرد.

2- اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی بر کسی پوشیده نیست، جایگاه مجلس در نظام مردم سالاری دینی ما جایگاه ویژه‌ای است امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی در وصیت نامه الهی و سیاسی خود به همگان سفارش فرمودند که در تمام انتخابات در صحنه باشند. شرکت در انتخابات را یک تکلیف الهی و یک وظیفه عمومی می‌دانستند و همه را به یک میزان مسئول سرنوشت کشور می‌دانند. لذا کسانی که این روزها با بی مهری به امام و انقلاب با دشمنان نظام، همنوایی می‌کنند و بر طبل تحریم انتخابات می‌کوبند باید پاسخگوی خداوند متعال در قیامت و نیز ملت ایران ایران باشند.

3- جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و روحانیت مبارز تهران چندی پیش با انتشار بیانیه 8 ماده‌ای منشور اصولگرایی گروه‌ها افراد و جریان‌های اصولگرایی را دعوت به همگرایی و وحدت کردند. صدور این بیانیه برای انجام تکلیف الهی و اعلام حضور در صحنه سیاسی بود. ما در این منشور بر پایبندی بر مبنای انقلاب اسلامی و نیز اصول لایتغیر نظام اسلامی پا می‌فشاریم.

ساده زیستی، پرهیز از تجمل گرایی و اشراف گرایی و توجه ویژه به اقشار محروم و ضعیف مبارزه با فساد و اجرای عدالت تاکید کردیم.

ما بر دشمن شناسی، استکبار ستیزی استقلال طلبی و موضع گیری صریح در برابر فتنه گران اصرار ورزیدیم لذا برای احزاب و گروه‌های شخصیت‌های ملی و دینی به ندای دعوت ما پاسخ مثبت داده و ما جبهه متحد اصول‌گرایی را تشکیل دادیم.

جبهه متحد اصول‌گرایان با یک ساز و کار حقوق تعریف شده موضوع سیاست‌های حضور در انتخابات و مسئله ارائه فهرست انتخاباتی را در دستور کار قرار داد.

فهرست انتخاباتی جبهه متحد پس از ماه‌ها بررسی اینک اصولگرایی قطعی ارائه شده است. این فهرست محصول عقل جمعی و اضلاع تشکیل دهنده جبهه می‌باشد. لذا جامعتین جمع بندی دیدگاه‌های اضلاغ اصولگرایی را که در فهرست تبلور یافته است تایید می‌نماید و در تهران و شهرستان‌ها به این فهرست به طور کامل رای خواهد داد.

4- نامزدهای جبهه متحد اصولگرایی به فضل خدا در اندیشه شکل گیری یک مجلس صالح، قوی، کارآمد هستند بدون تردید آنان باید به مطالبات مردم و رهبر معظم انقلاب پاسخ عملی بدهند.

موضوع ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور، تدبیر برای دور زدن تحریم‌های دشمن ایجاد رفاه و اتخاذ تصمیم‌های عادلانه در توزیع و تسهیم منابع باید در دستور کار مجلس آینده باشد.

مجلس آینده باید ترفندها و توطئه‌های دشمن را چه در عرصه سخت و چه در عرصه نرم رصد کند به طوری که تریبون مجلس صدای واقعی ملت ایران را در صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی منعکس نماید.

مجلس هفتم و مجلس هشتم در راستای گفتمان اصولگرایی خدمات زیادی به انقلاب کردند. این خدمات باید ادامه داشته باشد و مجلس آینده رکورد عظیم‌تری از خدمت را انشاالله به جای خواهد گذاشت.

مجلس آینده باید با التزام عملی به ولایت فقیه سیاست‌های اعلامی رهبری در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را هر چه شفاف تر و روشن تر عملیاتی نماید.

مجلس آینده باید در سیاست‌ خارجی تحولات عظیم منطقه و جهان را پیگیری نماید و با سیاست تهاجمی و با ارتباط وسیع پارلمانی کشور های رها شده از استبداد و استعمار در منطقه توطئه‌های آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در جهت تخلیه احساسات انقلابی و به انحراف کشاندن مسیر بیداری اسلامی خنثی نماید.

5- جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از تمامی کسانی که زمینه وحدت و همگرایی اصولگرایان را فراهم کردند تا به یک فهرست مشترک تحت عنوان جبهه متحد اصوگرایی برسند تشکر می‌کند. لذا ما در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی فقط از این فهرست حمایت می‌کنیم و انشاالله در ایام تبلیغات انتخابات نکاتی را در خصوص ویژگی‌‌ها و مختصات فهرست جبهه متحد اصولگرایی به سمع مردم عزیز خواهد رساند.

کد خبر 161170
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

دیدگاه خوانندگان

وبگردی