همشهری‌آنلاین: سخنگوی فهرست انتخاباتی منتقدان دولت از قطعی شدن حضور 9 نفر از کاندیداهای انتخابات مجلس نهم در فهرست "صدای ملت" خبر داد و گفت: فهرست صدای ملت که با حضور 15 نفر بسته خواهد شد در دو روز آینده نهایی می شود.

حمیدرضا کاتوزیان با اعلام این خبر گفت: فهرست جبهه منتقدین (صدای ملت) که از سوی منتقدان دولت برای حضور در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی منتشر می‌شود ظرف دو روز آینده نهایی خواهد شد.

وی افزود: این فهرست با سرلیستی علی مطهری منتشر خواهد شد.

به گفته کاتوزیان، 9 کاندیدایی که تا کنون برای حضور در این فهرست قطعی شده اند عبارتند از: 1- دکتر علی مطهری 2- دکتر حمیدرضا کاتوزیان 3- دکتر علی عباسپور تهرانی 4- حسن زمانی 5- مهندس مصطفی رضا حسینی 6- حجت الاسلام علی عسگری 7- دکتر حسن غفوری فرد 8- علیرضا محجوب 9- دکتر امیدوار رضایی

رئیس کمیسیون انرژی مجلس وجه مشترک افراد برگزیده شده برای قرار گرفتن در فهرست جبهه منتقدین (صدای ملت) را سابقه آنان در قانونگذاری و تخصص آنها در امور مختلف دانست و گفت: این افراد عمدتا از منتقدان دولت هستند.

نماینده تهران در پاسخ به این سئوال که آیا اخبار منتشره مبنی بر اینکه جبهه منتقدین دولت (صدای ملت) از چهره‌های شاخص فهرست جبهه متحد درخواستی برای حضور در فهرست داشته است، گفت: این خبر درست است اما نه به این شکل که در رسانه‌ها مطرح شده است.

وی ادامه داد: برخی دوستان مشترک ما و چهره‌های حاضر در فهرست جبهه متحد توصیه کردند که نام آنان در فهرست ما گنجانده شود چرا که معتقد بودند این عده هم از منتقدان دولت محسوب می‌شوند، این مسئله با نظر برخی اعضای جبهه منتقدین مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد نام تعدادی از کاندیداهای جبهه متحد در فهرست ما باشد. البته این تصمیم به دنبال فرستادن واسطه هایی بود که در این میان حضور داشتند و از ما درخواست کرده بودند.

کاتوزیان گفت: در نهایت ما به این نتیجه رسیدیم که اسم آنان را در فهرست خود قرار دهیم اما بعد از این تصمیم ما اعلام کردند که باید مشورت‌هایی داشته باشند و در نهایت مطالبی را مطرح کردند که شایسته طرح نیست و بیشتر بوی تخریب می‌دهد.

 کاتوزیان در گفتگویی دیگر عنوان کرد که لیست جبهه منتقدین یا همان «صدای ملت» با اصلاح‌طلبان ائتلاف نمی‌کند.

سخنگوی جبهه منتقدان دولت دهم با رد هرگونه ائتلاف با اصلاح‌طلبان گفت: اعضای جبهه ما معتقدند دولت دهم قانون‌گریز است.

حمیدرضا کاتوزیان سخنگوی جبهه صدای ملت (منتقدان دولت دهم) با تاکید بر اینکه لیست صدای ملت برای انتخابات مجلس نهم به اصولگرایان منتقد دولت آقای احمدی‌نژاد اختصاص دارد، گفت: ما به رفتارها و قانون‌گریزی‌های آقای احمدی‌نژاد به شدت انتقاد داریم.

وی با بیان اینکه عدم ثبات مدیریت در دولت احمدی‌نژاد به هیچ عنوان توجیه ندارد، گفت: در دولت آقای احمدی‌نژاد رئیس بانک مرکزی در حالی چندین بار تغییر کرد که در برخی کشورها حتی انقلاب هم موجب تغییر رئیس بانک مرکزی نمی‌شود؛ به طور مثال در آفریقایی جنوبی، رئیس بانک مرکزی قبل و بعد از آپارتاید تغییر نکرد.

سخنگوی جبهه صدای ملت با بیان اینکه جبهه پایداری منتقد دولت نیست، گفت: جبهه پایداری تلاش می‌کند آقای مشایی را از رئیس‌جمهور جدا کند در حالی که آقای احمدی‌نژاد اعتقادی به این جدایی ندارد. لذا جبهه پایداری را نمی‌توان منتقد واقعی دولت دانست چرا که اعضای این جبهه هنوزهم دولت را قبول دارند.

کد خبر 160855
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز