سه‌شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۴:۰۵
۰ نفر

همشهری آنلاین-هلن صدیق بنای: عجایب دنیای زمینی ما پایانی ندارد. آیا تا حالا این میوه‌های شگفت‌انگیز را دیدید؟

میوه‌های عجیب

میوه‌های عجیب و غریب، بیشتر در  نواحی گرمسیری رشد می‌کنند. میوه‌هایی با‌ اشکال و طعم‌های متفاوت با آنچه که ما تا به امروز می‌شناختیم. کشورهایی مانند؛ تایلند، مالزی،فلیپین، تاهیتی، هنگ کنگ، سنگاپور، ویتنام، آفریقای جنوبی.... میزبانان اولیه این میوه‌ها هستند.

میوه‌هایی با شکل و شمایل عجیب، بوهای بد و تند، طعم‌های تلخ و گزنده و قیمت‌های بسیار بالا دارای فواید بسیار برای انسان و حیوانات هستند.

در اینجا به معرفی تعدادی از این میوه‌ها می‌پردازیم:

نونی میوه‌ای است که در مناطق معتدل استوایی مانند تاهیتی رشد می‌کند. پرندگان عاشق این میوه هستند. این میوه  برای بیماری‌های پوستی، درد، سر ماخوردگی، فشار خون بالا، افسردگی، ورم مفاصل، آسم، دیابت،سرطان... مفید است.

 

میوه‌های عجیب

جک فروت میوه  بومی جنگل های پر باران جنوب و جنوب شرقی آسیا است. کاشت این میوه به دلیل خواص آن به بسیاری از نقاط  مانند؛ هند، جنوب شرق آسیا، مرکز و شرق آفریقا و  فیلیپین گسترش یافته است.

این میوه، بزرگترین میوه درختی جهان شناخته شده است. پوستی بسیار ضخیم دارد و رسیده آن 36 کیلوگرم وزن و تا 90 سانتیمتر طول و 50 سانتیمتر قطر دارد. گوشت آن زرد یا نارنجی است. طعم شیرین و خوشمزه دارد.

میوه‌های عجیب

دوریان میوه با بوی تند و قوی است!بعضی افراد بوی آن را زننده و بد می دانند. طعمی شبیه آواکادو دارد. با این وجود پر فایده، خوشمزه و گران است. عنوان پادشاه میوه‌ها را در جنوب و شرق آسیا به خود اختصاص داده است. این میوه از ارزش صادراتی بالایی برخوردار است. آبنبات‌های آن هم در سوپر مارکت‌ها موجود است.

میوه‌های عجیب

منگوستین  منشاء اولیه این میوه ناشناخته است. عده‌ای بر این باورند که این میوه متعلق به جزایر ساندا یا جنگل‌های مالایا است. این میوه به عنوان  "ملکه میوه هایی استوایی" شناخته شده است. گوشت این میوه سفید رنگ با طعم شیرین و تند دارد.

میوه‌های عجیب

پیتایا یا اژدها میوه از میوه‌های ویتنام و مناطق گرمسیری است. میوه‌ی از گونه‌های مختلف کاکتوس که  تنها شب‌ها شکوفه‌ به رنگ سفید می‌دهد. به همین دلیل به آن" ملکه شب" هم می‌گویند. اژدها میوه در دو رنگ رشد می کند. هر دو رنگ دارای دانه های خال دار کوچک سیاه و سفید هستند. رنگ سفید آن، کمی طعم ترش دارد و رنگ قرمز تیره کمی طعم شیرین دارد.

میوه‌های عجیب

رمبوتان میوه شیرین با پوست مودار ضخیم قرمز رنگ که گوشت آن سفید با یک هسته بزرگ در وسط آن است. این میوه در کشورهای آسیای جنوب شرقی یافته می‌شود. این میوه دارای خواص دارویی است.بومیان برای آن دستورات خاصی دارند.

میوه‌های عجیب

کارامبولا، ستاره میوه یا پنج انگشتی میوه ستاره‌ای شکل و بومی جنوب شرقی آسیا مالزی است. این میوه  توسط پرتغالی ها به مناطق مختلف برده شده است. میوه های کوچک و شیرین مانند مرکبات هستند که  طعم خوشمزه و تازه‌ای دارند این میوه خواص درمانی در افسردگی و شادابی و نشاط بدن دارد.

میوه‌های عجیب

لیچی میوه‌ای گرمسیری است که در آفریقای جنوبی رشد می کند. این میوه طعم شیرینی دارد. شکل قلب و به رنگ قرمز یا صورتی است. بافت داخل پوست سفید و آبدر  که دارای یک هسته سیاه است.

این میوه منبع غنی از ویتامین ث، کلسیم، پتاسیم و فسفر است. این میوه برای درمان سرفه، زخم های گوارشی و استحکام بدن پیشنهاد می‌شود.

میوه‌های عجیب

 کیوانو ملون یا خربزه شاخدار: این میوه جزء میوه های استوایی است. میوه‌ای با ظاهری خشن، طعمی بین لیمو و موز دارد. در واقع از خانواده خیار است. تازه آن سالاد یا دسر را بسیار خوش طعم می‌کند.

میوه‌های عجیب

 بودا هندز یا دست بودا میوه‌ مرکباتی است. این میوه عجیب، غریب و غیر معمول‌ترین میوه کشت شده در جهان است. همچنین از قدیمی ترین دانه‌های مرکباتی در کشاورزی محسوب می‌شود. دست بودا، میوه‌ی بزرگ، سنگین با پوست ضخیم است که مانند دست بودا ظاهر می شود. جزء میوه‌های شیرین است.

میوه‌های عجیب


نکته جالب این است که برای دریافت اطلاعات از گوشه کنار این جهان ناشناخته، مانند، این میوه‌های عجیب و غریب باید از رسانه های دیجیتال، دنیای اینترنت تشکر کرد. شاید اگر رسانه‌های پیشرفته دیجیتال وجود نداشتند، ما هرگز از وجود چنین میوه‌های عجیب و غریب در دنیا مطلع نمی‌شدیم و حتی  تصاویر آنها را هم نمی‌توانستیم ببینیم.

ما این امکانات را مدیون نخبگان دنیای اینترنت هستیم. شاید روزی فرا برسد که بتوان از طریق همین رسانه‌های دیجیتال طعم این میوه‌های عجیب را هم چشید.

 

http://www.tropicalfruitnursery.com

کد خبر 129536

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار