همشهری آنلاین: شرکت اپل برای رفع مشکل آنتن دهی گوشی جدید خود به نام آی‌فون 4 به کاربران یک قاب مجانی جدید می‌دهد که گفته می‌شود قدرت آنتن دهی گوشی را افزایش می‌دهد

به گزارش بی‌بی‌سی، استیو جابز مدیر شرکت اپل به تازگی در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که شرکتش به تمام کاربرانی که از آنتن دهی گوشی خود ناراضیند یک قاب گوشی جدید ارائه می‌دهد.

از زمان عرضه گوشی جدید آی‌فون کاربران از مشکل آنتن دهی این موبایل شکایت می‌کردند.

عده‌ای نوع قرار گیری آنتن گوشی را دلیل این امر می‌دانند و شرکت اپل به طور رسمی این امر را تأیید کرده و اضافه کرده‌ که یک باگ نرم‌افزاری نیز کاربران را به اشتباه در مورد آنتن دهی گوشی فریب می‌دهد که قرار است توسط یک بسته به روز رسانی برطرف شود.[پیشینه خبر]

مشکل سخت‌افزاری آنتن دهی آی‌فوه 4 این است که بین بدنه گوشی و آنتن آن در گوشه سمت چپ فاصله کمی قرار دارد که نگه‌داشتن گوشی از این ناحیه باعث اتصال بدنه فلزی با آنتن و کاهش قدرت آنتن دهی گوشی می‌شود.

کاربرانی که مایل به گرفتن این قاب جدید هستند می‌توانند تا 22 جولای از طریق وب‌سایت اپل اقدام کنند.

البته استیو جابز می‌گوید شرکتش نمی‌تواند برای تمام دارندگان آی‌فون 4 قاب تولید کند ولی به زودی این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

عرضه مجانی قاب به تمام 3 میلیون دارنده آی‌فون 180 میلیون دلار برای اپل هزینه خواهد داشت.

علاوه بر این اگر کاربری هنوز هم از آی‌فون خود ناراضی است می‌تواند تا 30 سپتامبر آن را به نمایندگی‌های اپل بازگرداند و پول خود را پس بگیرد.

گقتنی‌است استیو جابز در کنفرانس خبری اخیر از عملکرد شرکتش و استقبال از گوشی جدید دفاع کرده و با استناد به آمارها گفته که تنها 0.55 درصد صاحبان آی‌فون 4 از مشکلات گوشی خود به طور رسمی به شرکت شکایت کرده‌اند.

جابز می‌گوید با توجه به بزرگی مشکل، این عدد به هیچ وجه نگران کننده نیست. تعداد گوشی‌های آی‌فون 4  که به این شرکت پس داده شده‌اند 1.7 است که این میزان برای مدل قبلی آی‌فون 6 درصد بوده‌است.

کد خبر 111761

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز