چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۵:۲۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: 11 نرم‌افزار ووووزلا در فروشگاه آنلاین اپل ارائه می‌شود که نسخه 2010 آن تاکنون بیش از 750 هزار بار دانلود شده است

نمونه شناخته شده این نرم‌افزارها در فروشگاه آی تیونز شرکت اپل ارائه می‌شود و به دارندگان گوشی‌های آی‌فون امکان می‌دهد با تبدیل کردن گوشی خود به یک بوق مجازی اطرافیان خود را آزار دهند!

در فروشگاه آنلاین اپل 11 نرم افزار ووووزلا ارائه می‌شود که نسخه 2010 آن تاکنون بیش از 750 هزار بار دانلود شده است و در حال حاضر محبوب‌ترین نرم افزار رایگان بخش سرگرمی‌های آی تیونز به شمار می‌رود. بیشتر ووووزلاهای مجازی آی فون را باید با دمیدن در میکروفن داخلی گوشی نواخت.

به گزارش خبرگزاری مهر، ارائه و استقبال از این نرم‌افزارها همزمان با شکایات متعددی است که از شبکه‌های تلویزیونی، بازیکنان فوتبال و حتی خود تماشاچیان از صدای بلند و گوش خراش این بوقهای پلاستیکی دریافت شده است.

ووووزلاها یکی از محبوب‌ترین وسایل تشویقی میان طرفداران تیم آفریقای جنوبی به شمار می‌رود  و حتی کاپیتان تیم ملی آفریقای جنوبی، "آرون موکونا" از ووووزلا به عنوان "یار دوازدهم" تیمش و یا "سلاح سری" یاد می‌کند.

در حالی که بسیاری از گروه‌ها در شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس بوک خواهان متوقف کردن استفاده از این بوق‌های پلاستیکی در بازی‌های جام شده‌اند، گروه‌هایی دیگر خواهان آزاد بودن استفاده از ووووزلاها هستند.

"ریک موندو" مدیر روابط عمومی کمیته محلی برگزاری رقابتها در آفریقای جنوبی می‌گوید ووووزلاها به اولین جام جهانی که در قاره آفریقا برگزار می‌شود هویتی ویژه و منحصر به فرد می‌بخشند.

وی می‌گوید:" ووووزلاها اینجا خواهند ماند و هرگز ممنوع نخواهند شد. این ابزار بخشی از فرهنگ ما هستند."
 
سپ بلاتر رئیس فیفا نیز نظری مشابه موندو منتشر کرده است. وی در یکی از پستهای توئیتر خود می‌گوید: "من همیشه گفته‌ام که آفریقا ریتم و صدایی متفاوت دارد، آیا دوست دارید در کشور خودتان شاهد ممنوعیت یکی از سنت‌های طرفداران فوتبال باشید؟"

کد خبر 109806

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز