شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: شرکت تلفن آمریکا (AT&T) دسترسی به یک وب‌سایت اینترنتی که هکرها از آن برای انتشار اطلاعات ایمیل و تماس 114 هزار کاربر آی‌پد استفاده می‌کردند را مسدود کرده‌است

به گزارش بی‌بی‌سی، در بین این اطلاعات، اطلاعات تماس حساس بعضی افراد نظیر رام امانوئل؛ رئیس کارکنان کاخ سفید نیز وجود دارد.

این هکرها که خود را تیم Goatse Security معرفی کرده‌اند از یکی از رخنه‌های امنیتی کامپیوتر تبلت اپل برای نفوذ به اطلاعات ایمیل کاربران استفاده کردند.

شرکت تلفن آمریکا تنها شبکه موبایلی است که در ایالات متحده از شبکه نسل سوم (3G) آی‌پد پشتیبانی می‌کند. کاربران آی‌پد برای دسترسی به اینترنت از شبکه 3G استفاده می‌کنند.

متخصصان می‌گویند تنها کاربران آی‌پدی که از شبکه AT&T استفاده می‌کنند مورد حمله هکرها قرار گرفته‌اند و خطری دیگر کاربران این شبکه و کاربران آی‌پد در سایر کشورها را تهدید نمی‌کند.

رخنه‌ای که هکرها از آن بهره بردند مربوط به بخشی از سایت AT&T است که کاربران از طریق آن به نمایه خود وارد می‌شوند.

این نمایه به کاربران اجازه می‌دهد تا با توجه به کدی که در سیم کارت آی‌پد ذخیره شده‌، به راحتی به ایمیل‌های خود دسترسی پیدا کنند.

هکرها این سایت را با هزاران درخواست قلابی که دارای کدهای معتبر آی‌پد بودند بمباران کردند.

در نتیجه این حمله هکرها توانستند از مختل شدن سرور سایت برای دسترسی به اطلاعات نمایه کاربران استفاده کنند.

از طرفی یک سخنگوی گروه Goatse Secturity به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفته که آن‌ها قبل از انتشار این اطلاعات به شرکت AT&T در مورد رخنه امنیتی اطلاع داده‌بودند و AT&T نیز قبل از اینکه اطلاعات کاربران به صورت عمومی قابل رویت باشد، دسترسی به آن را مسدود کرد.

کد خبر 109494

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز