همشهری آنلاین: رئیس کل بانک مرکزی گفت: اقدامات ویژه‌ای که بانک‌های دولتی و خصوصی برای رفاه حال مردم باید در روزهای پایانی سال و ایام نوروز اجرا کنند به آنها ابلاغ شده است

محمود بهمنی در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود: به همه بانک ها ابلاغ کرده ایم نیاز خود را به اسکناس ،‌ چک پول و سکه های بهار آزادی به بانک مرکزی اعلام کنند تا به سرعت تامین شود.

وی گفت: همچنین بانک ها موظف شدند با نظارت بیشتر دستگاه های خود پرداز را آماده نگه دارند تا مراجعان به این دستگاهها در تمام ساعات به ویژه در روزهای پایانی سال و روزهای تعطیل بتوانند پول و خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

بانکهایی که نسبت به آماده نگه داشتن دستگاههای خود پرداز کم توجه باشند جریمه خواهند شد.

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران باز بودن برخی شعب بانک ها با پراکندگی مناسب در روزهای تعطیل نوروز و افزایش ساعت کار شعب بانک ها در روزهای پایانی سال را از دیگر تمهیدات اندیشیده شده درایام نوروز اعلام کرد.

بهمنی با اشاره به تجارب سالهای گذشته گفت: ازدهه دوم فروردین ماه حجم زیادی از نقدینگی به بانک ها بر می گردد بنا براین به هموطنان توصیه می شود از دریافت وجوه مازاد بر نیاز خودداری کنند.

وی باردیگر بر آمادگی بانک مرکزی برای فروش سکه بهار آزادی با قیمت جهانی وبا پانصد ریال کارمزد به دستگاه ها برای پرداخت عیدی کارکنان تاکید کرد و گفت :بانک مرکزی نرخ سکه را نیز در کنترل دارد و چنانچه بخواهد به صورت کاذب و بیشتر از ارزش جهانی آن افزایش یابد با عرضه انبوه ، قیمت آن را تا سطح ارزش جهانی این فلز گرانبها کاهش خواهد داد.

رئیس کل بانک مرکزی درباره عرضه انواع سکه های بهار آزادی نیز گفت : بانک مرکزی از سه مجرای بانک کارگشایی ، برخی‌ صرافی ها و شعب بانکها انواع سکه های بهار آزادی را عرضه می کند و اگر کمبودی احساس شود زمان و مدت عرضه سکه بهار آزادی در بانک کارگشایی افزایش خواهد یافت.

هم اکنون در جلسات حراجی بانک کارگشایی که عصر روزهای زوج برگزار می شود انواع سکه های یک ، نیم و ربع بهارآزادی در بسته های یکصد قطعه ای و هر بسته به صورت جداگانه با قیمت پایه عرضه می شود و به بالاترین قیمت پیشنهادی به فروش می رسد .

خرید برای عموم از بانک کارگشایی آزاد است.

بانک کارگشایی وابسته به بانک ملی در خیابان مولوی ، غرب میدان محمدیه تهران واقع است.

کد خبر 102339

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بيمه و بانك

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز