همشهری آنلاین: مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان تهران گفت: پیش فروش بلیت اتوبوس‌های بین شهری برای ایام نوروز (25 اسفند تا 15 فروردین ) از اول اسفند در سراسر کشور آغاز می‌شود.

 فرهاد صالحیان در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود: پیش فروش این بلیت‌ها از اول تا هفتم اسفند از طریق پیامک، تلفن گویا و اینترنت شرکت‌های مسافربری انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این اقدام با هدف افزایش رفاه مردم، کاهش سفرهای شهری و افزایش استفاده از فناوری اطلاعات انجام می‌شود گفت: مسافران نوروزی برای خرید این بلیت‌ها باید به پایگاه اطلاع رسانی،‌ تلفن‌های گویا و سامانه پیام کوتاه شرکت‌های مسافری مراجعه کنند.

صالحیان افزود: همچنین مسافران نوروزی می‌توانند از هفتم تا 20 اسفند با مراجعه حضوری به مراکز پیش فروش و پایانه‌های مسافربری برای تهیه بلیت اقدام کنند.

وی گفت: بهای بلیت برای ایام یادشده (25 اسفند تا 15 فروردین) به علت بازگشت یک سر خالی اتوبوس ها، 20 درصد افزایش دارد و از 16 فروردین 89 به قیمت‌های قبلی برمی‌گردد.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان تهران گفت: در نوروز 88 بیش از دو میلیون و 250 هزار بلیت پیش فروش شد و پیش بینی می‌شود این رقم برای نوروز 89 به حدود 3 میلیون افزایش پیدا کند.

صالحیان افزود: با تلاش‌های انجام شده برای انجام دادن سفرهای برنامه ریزی شده مسافران در این ایام مشکلی نداریم و امیدواریم مردم با برنامه ریزی قبلی برای سفر اقدام کنند.

کد خبر 101698

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان