همشهری آنلاین: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: گرامیداشت دفاع مقدس برای نسل امروز و نسل‌های آینده بسیار ضروری است و در این راه هر چه تلاش کنیم باز هم نمی‌توانیم زوایای مختلف ایثارگری‌های این دوران را به آنها منتقل کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، ‌سردار سرلشکر محمدعلی جعفری درهمایش تجلیل از پیشکسوتان 8 سال دفاع مقدس که چهارشنبه شب برگزارشد، گفت: همه ما موظفیم در بخش‌های مختلف به سمت رشد و توسعه و پیشرفت ایران اسلامی حرکت کنیم.

وی 8 سال دفاع مقدس را در طول تاریخ جهان اسلام و تاریخ ایران بی نظیر دانست و گفت: بسیج جهانی علیه جمهوری اسلامی قرار گرفتن، همه باطل در برابرهمه حق، گستردگی و استفاده دشمن از همه ابزار و تجهیزات، و خالی بودن دست رزمندگان جبهه حق از جمله مواردی است که دفاع مقدس را منحصر به فرد کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انگیزه دفاع در مقابل همه تجهیزات و امکانات دشمن با عشق به اسلام، رهبری و ولایت فقیه را برجستگی اصلی دفاع مقدس و رمز پیروزی این دوران خواند.

سردار سرلشکر جعفری افزود: ولایت فقیه آن چیزی است که امروز همچنان مورد هجمه دشمنان داخلی و خارجی قرار گرفته است.

وی افزود: خیلی‌ها فراموش کرده‌اند که مردم، نیروهای انقلاب و بسیجیان جان خود و بزرگترین سرمایه اشان را برای حفظ نظام و ولایت فقیه دادند.

فرمانده کل سپاه گفت: این راهی است که امام بنیان گذاشت و شهدا و جانبازان از آن دفاع کردند و امروز به دست نسل‌های کنونی رسیده است و ما باید در همه صحنه‌های جدید از آن حراست و محافظت کنیم.

سردار سرلشکر جعفری افزود: با عشق و ایمان و خودباوری و تکیه بر نیروی انقلابی رزمندگان بود که همه کسری‌ها، کمبودها و نارسایی‌ها در دوران دفاع مقدس جبران شد به نحوی که عملیات‌های پی در پی پیروزمندانه رزمندگان اسلام حیرت جهانیان را برانگیخت.

فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: این درسی است که باید فراموش نکنیم که        می‌توانیم در مقابل فشارهای امروز دشمنان استقامت، پایداری و ایستادگی کنیم.

سردار سرلشکر جعفری گفت: امروز دشمن در همه جبهه‌ها و صحنه‌های اقتصادی، فرهنگی،‌امنیتی و سیاسی و با هر امکان و زمینه‌ای که بتواند، نظام اسلامی را تهدید و علیه آن برنامه ریزی و توطئه می‌کند.

وی افزود: امروز دشمنان فقط نمی‌توانند ماشه‌های شلیک را علیه جمهوری اسلامی بکار ببرند چون قدرت جمهوری اسلامی را در دفاع مقدس دیده‌اند و از آن درس بزرگی گرفته‌اند.

فرمانده کل سپاه افزود: دشمنان برایشان اثبات شده است که حمله مستقیم نظامی به ایران برای اهداف و برنامه هایشان اثر معکوس دارد وگرنه تردیدی به خود راه نمی‌دادند.

وی افزود: ما تا زمانی که بر سر اصول، ‌مبانی و ارزش‌های انقلابمان پافشاری می‌کنیم این جنگ با دشمنانمان ادامه دارد و این راهی است که برگشت ناپذیراست.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: ما مقاومت، پایداری و ایستادگی در مقابل دشمن را از گذشتگانمان درس گرفته‌ایم و هنوز هم نسل دفاع مقدس در کشور وجود دارد.

سردار سرلشکر جعفری افزود: استقامت و پایداری رزمندگان در دفاع مقدس امروز به سرعت درهمه دنیا گسترش یافته و اثار آن نمایان است.

وی تصریح کرد: ما نباید از مسیر و آرمان شهدا و راه امام و مسیر ارزشمند تعریف شده خود فاصله بگیریم.

سردار سرلشکر جعفری با گرامیداشت یاد ایثارگری‌های رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس افزود: ما به همین یادواره‌ها و یادمان‌ها زنده هستیم.

فرمانده کل سپاه افزود: همه ما موظفیم در بخش‌های مختلف به سمت رشد و توسعه و پیشرفت ایران اسلامی حرکت کنیم.

در این همایش از 25 تن از پیشکسوتان 8 سال دفاع مقدس تجلیل شد.

کد خبر 91136

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار