چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۳:۱۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به سخنان 29 بهمن رئیس‌جمهور در رسانه ملی گفت:

 طبق گزارش دیوان محاسبات بودجه سال 86 هم انحراف دارد

به گزارش مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس حشمت‌الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب در تذکری آیین نامه‌ای در خصوص سخنان رئیس جمهور در شبکه یک سیما در شب گذشته، با استناد به اصول 54 و 55 قانون اساسی و ماده 218 آیین نامه داخلی مجلس بیان داشت: رئیس جمهور در برنامه شب گذشته درباره سرنوشت یک میلیارد دلار در بودجه 85 مطالبی را بیان کرد که جای تامل دارد.

نماینده اسلام آباد غرب اضافه کرد: اگر اسنادی در راستای وصول شدن این یک میلیارد دلار به خزانه باشد واقعا به دولت ظلم شده و گرنه دیوان محاسبات معتقد بر مستندات خویش است و در این زمینه باید توضیحاتی داشته باشد.

وی تاکید کرد: رئیس مجلس باید در قالب این دو اصل قانون اساسی تکلیف این موضوع را روشن کند.

لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: تذکر شما درست است، مطابق اصول مذکور دیوان محاسبات مرجعی است که حساب‌ها را تطبیق می‌کند و تفریغ بودجه را ارائه می‌دهد و مجلس هم باید این نظرات را به اطلاع عموم برساند و نقش اصل 55 قانون اساسی هم این است.

وی با بیان اینکه گزارش خوانده شده در مجلس مربوط به تفریغ بودجه سال 85 و زمانی است که آقای رحیمی ( معاون کنونی امور پارلمان و حقوقی رئیس جمهور)  در دیوان محاسبات مسئولیت داشته است گفت: اگر اسنادی وجود داشت باید تا به حال ارائه می‌شد تا در گزارش تفریغ بودجه لحاظ شود .

وی با بیان اینکه مرجع اصلی ما دیوان محاسبات است، گفت: مجلس بر اساس گزارش دیوان محاسبات است که می‌تواند قضاوت کند.

رئیس مجلس درپایان گفت: تفریغ بودجه سال 86 هم همین طور است و  گزارش دیوان محاسبات نشان دهنده انحراف و اشکالاتی در اجرای بودجه است، اگر دستگاه‌های دولتی نظراتی دارند باید اعلام کنند تا دیوان محاسبات اسناد و مدارک را بر اساس آنها اصلاح کند.

کد خبر 75591

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز