همشهری آنلاین: رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: در دوران جدید، بت‌های زمانه در حال اضمحلال و فروپاشی هستند و این در حالی است که راه و آرمان ملت ایران جایگزینی مناسب برای مطالبات جهانی خواهد بود.

به گزارش ایرنا، دکتر "محمود احمدی نژاد" جمعه شب هنگام ورود به تهران از سفر به نیویورک و مجمع عمومی سازمان ملل متحد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه جهان در آستانه تحولاتی عظیم است، افزود: برای موجه جلوه دادن آمریکا و اسراییل، استکبار تبلیغات عظیمی را آغاز کرده و هنوز بر این اعتقاد است که این دو رژیم مقدس هستند.

وی ادامه داد: اما در خود آمریکا نیز این موضوع طرفداری ندارد و بطور کامل بت‌های جدید فروریخته‌اند.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه مناسبات قدیم در حال از بین رفتن است، گفت: دوران کسانی که دارای زور و اسلحه بودند به پایان خود نزدیک شده و اکثر دولت‌ها و ملت‌ها به قلدر بازی در عرصه جهانی اعترض دارند.

وی با اشاره به اینکه حضور در سازمان ملل فرصتی مناسب برای هر کشوری است، ادامه داد: نگاه جهانیان از محدوده درون کشوری عبور کرده و به جهانی شدن پیش می‌رود.

رئیس جمهور اسلامی ایران با تاکید بر اینکه باید به سرعت مشکلات داخلی کشور را حل کرد و به حل مشکلات جهانی پرداخت، اظهارداشت: مشکلات سنگین اقتصادی در همه جای دنیا وجود دارد. حتی مدیران آمریکایی نیز از حل این مشکلات درمانده شدند.

وی تصریح کرد: به دلیل نیاز جهان برای تغییر دوران کنونی، هرجا که نامی از ایران است درصدر اخبار و توجه جهانیان قرار می‌گیرد.

احمدی نژاد با ارایه گزارشی از سفر خود به سازمان ملل گفت: در این سفر با رهبران ادیان گوناگون که خواهان پاکی و صداقت بودند دیدار انجام شد و همچنین با دانشجویانی که از سراسر آمریکا همراه اساتید خود و هزینه شخصی به محل اقامت من آمده بودند، گفت و گو کردیم که مورد استقبال بسیاری قرار گرفت.

کد خبر 64358

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز