سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به مشاهده چند مورد بیماری کرونا در کشور، شهرداری تهران از امروز (جمعه) ستاد ۲۴ ساعته مدیریت بحران تشکیل می‌دهد.

كرونا

به گزارش همشهری آنلاین، علی اعطا با انتشار مطلبی در صفحه توییتر از تماس با پیروز حناچی شهردار تهران در پی مشاهده چند مورد بیماری کرونا در کشور خبر داد و نوشت: پیگیر موضوع توزیع ماسک در سطح شهر خواهم بود؛ ضمن اینکه ستاد ۲۴ساعته با محوریت سازمان مدیریت بحران و نمایندگان دستگاه های مسئول از روز جمعه تشکیل می شود.

وی ادامه داد: برای مراکز راهبری مترو و رانندگان شرکت واحد مواد ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش تهیه و توزیع  می‌شود و دستگیره‌های مترو و اتوبوس هر شیفت با محلول وایتکس و الکل شست‌وشو شود.

«ناهید خداکرمی» رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران نیز روز گذشته به خبرنگار ایرنا گفته بود که این دستورالعمل که با همکاری کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر و کمیسیون حمل و نقل و عمران تهیه شده، طی نامه‌ای برای پیروز حناچی شهردار تهران ارسال شد.

ویروس کرونا در دسامبر سال ۲۰۱۹ در ووهان، چین شیوع پیدا کرده در بیش از دو ماه اخیر بیش از ۷۲۰ نفر را در چین به کام مرگ فرستاده است.  

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه پنجشنبه اعلام کرد: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران پنج نفر است که شامل دو فوتی، دو بیمار بستری در قم و یک پزشک که از اراک به قم رفته است.

کد خبر 485597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار