عضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: احتمالا منشاء بیماری کرونا کارگران چینی بوده‌اند که در شهر قم کار می‌کنند و به چین تردد داشته‌اند.

ويروس كرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا،‌ مینو محرز عضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اپیدمی ویروس کرونا در کشور شروع شده و با توجه به ابتلا چند نفر در قم که با چینی‌ها ارتباط نداشته‌اند، معلوم است که ویروس کرونای جدید در کشور چرخیده است و احتمالا منشاء این بیماری کارگران چینی بوده‌اند که در شهر قم کار می‌کنند و به چین تردد داشته‌اند و به نظر می‌رسد ویروس چرخیده و به افرادی که اکنون شناسایی شده‌اند رسیده و چون این افراد ضعیف‌تر بوده‌اند به علت شدت بیماری به بیمارستان آمده‌اند.

 • وزارت بهداشت در مورد کرونا کوتاهی نکرده است

عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری های عفونی وزارت بهداشت ادامه داد: وزارت بهداشت در مورد بیماری کرونا کوتاهی نکرده است. این دستگاه به صورت علمی کار خود را انجام می‌دهد و کار خود را بلد است از جمله اینکه اکنون اعلام کرده‌اند که تجمع و تردد در اماکن مذهبی قم مدیریت شود. به هر حال ممکن است محدودیت هایی برای شناسایی یا اطلاع‌رسانی زودتر بیماری وجود داشته باشد که در اختیار وزارت بهداشت نباشد اما اگر ارگان‌های دیگر اجازه دهند و همکاری کنند وزارت بهداشت می‌تواند اپیدمی کرونا را کنترل کند.

وی در مورد احتمال محدودیت در تردد ایرانیان به خارج از کشور گفت: فکر نمی‌کنم کشورهای دیگر محدودیتی برای تردد ایرانیان ایجاد کنند. در خبری که در فضای مجازی خواندم، آمده بود که در کانادا یک ایرانی را که مشکوک به کرونا بود، قرنطینه کرده‌اند. واقعیت این است که در صورت شناسایی ایرانیان مشکوک به کرونا و بیمار حداکثر مدتی آنان را قرنطینه می‌کنند و امیدوارم محدودیت تردد سفر به خارج برای ایرانیان به وجود نیاید زیرا اکثر کشورها نیز این محدودیت را برای اتباع کشورهایی که درگیر این بیماری هستند ایجاد نکرده‌اند و فقط محدودیت‌هایی برای اتباع کشور چین برقرار شده است.

کد خبر 485644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
  2 1
  اون کسانی که بوجود آورنده این شرایط بودند با ادامه پروازها؛ جواب خدا را باید بدهند اگر وضع بدی پیش بیاید! صدا و سیما هم که انگار همه چیز نرماله! بسیار بی تفاوته و مردم اخبار رو از جاهای دیگه میگیرن!
 • IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
  2 0
  مسولان کشور در این مورد کوتاهی کرده اند و باز هم دارند کوتاهی میکنند . چرا در مورد رفت و امدهای چینی ها و پرواز هواپیماهای ماهان در این برهه حساس نظارت دقیقی نکرده اند و نمی کنند؟؟
 • IR ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
  2 0
  اتفاقا بر عکس تمام کوتاهی ها زیر سر وزارت بهداشت و البته طبق گفته وزیر بهداشت ارگانهای دیگر هم در این کوتاهی سهیم هستند
 • IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
  5 0
  همه کشورها ارتباطات هوایی خود را با چین قطع کردند و جمهوری اسلامی اين كار را نكرد

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار