آزاده مختاری: مرد طماع برای حل مشکل مالی خود نقشه سیاهی طراحی کرد. این مرد با اجیر کردن 3 آدم‌کش، تاجر ثروتمندی را ربود و او را به قتل رساند، اما زمانی که می‌خواست با فروش زمین باارزش مرد تاجر پول هنگفتی به جیب بزند از سوی پلیس شناسایی شد.

15 روز است که از موکلم بی‌خبرم. ما با هم قرار کاری مهمی داشتیم و امکان نداشت وی بدون اینکه به من خبر بدهد  سر قرار نیاید.

او در ایران تنها زندگی می‌کرد و خانواده‌اش در انگلستان به سر می‌برند. حتی آنها هم از او خبری ندارند. می‌ترسم بلایی به سرش آمده باشد. 

مرد جوان روی صندلی، رودرروی افسر اداره 11 پلیس آگاهی تهران  نشسته بود و فرم شکایتی را پر می‌کرد که از ناپدید شدن مرموز یک تاجر ثروتمند حکایت داشت.

این مرد که خود را وکیل تاجر ناپدیدشده معرفی می‌کرد وقتی به مأموران گفت که همسایه‌های تاجر ناپدید شده مدعی‌اند چند روز قبل چند مرد ناشناس سوار بر یک دستگاه پژو وارد خانه او شده‌اند از روی صندلی بلند شد و با گفتن این جمله که احتمال دارد مردان ناشناس موکلم را ربوده باشند اداره پلیس را ترک کرد.

آغاز تحقیقات پلیسی با شکایت این وکیل دادگستری از آنجا که احتمال می‌رفت تاجر ثروتمند گرفتار سرنوشت شومی شده باشد، تیمی از کارآگاهان وارد عمل شدند و تحقیقات گسترده پلیس برای ردیابی تاجر 62 ساله آغاز شد.

در حالی که کارآگاهان در تحقیق از کسانی که مرد میانسال را می‌شناختند نتوانسته بودند به سرنخی  دست پیدا کنند تصمیم به بازرسی خانه وی گرفته و به این ترتیب با دریافت دستور قضائی به طرف خانه تاجر ناپدید شده به راه افتادند.

کارآگاهان پس از ورود به این خانه به بررسی دقیق تمامی اتاق‌ها پرداختند و در این میان متوجه سرقت اسناد و مدارک مربوط به یکی از زمین‌های باارزش تاجر میانسال در حسن آباد قم و تمام دسته‌چک‌های او شدند.

در حالی که به دست آمدن این اطلاعات، به فرضیه آدم‌ربایی قوت می‌بخشید، کارآگاهان حلقه تحقیقات خود را گسترده‌تر کردند اما با گذشت چندین روز از این ماجرا نتوانستند ردی از مرد تاجر به دست بیاورند.

بنابراین ردگیری سند به سرقت رفته از خانه تاجر میانسال به‌عنوان تنها سرنخ پرونده در دستور کار پلیس قرار گرفت و مدتی بعد مأموران متوجه شدند این سند از سوی افرادی جعل شده و آنان قصد دارند با استفاده از این سند جعلی، زمین باارزش را به فروش برسانند.

بنابراین جست‌وجو برای شناسایی فروشندگان زمین آغاز و مدتی بعد مأموران با شناسایی یکی از فروشندگان به نام امیر، موفق شدند او را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

قتل شبانه گروگان

با دستگیری این مرد، وی در بازجویی‌ها پرده از راز گروگانگیری خونین مرد تاجر برداشت و گفت: طراح این گروگانگیری مردی به نام پدرام بود. او که دچار مشکل مالی شده بود و از وضعیت مالی خوب مرد تاجر خبر داشت نقشه این آدم ربایی را طراحی کرد و از من و 3 نفر از دوستانم خواست که در اجرای این نقشه به او کمک کنیم.

ما هم با این تصور که از فروش زمین پول خوبی نصیبمان می‌شود تصمیم به اجرای این نقشه گرفتیم.

وی ادامه داد: روز حادثه ما به‌عنوان مأمور مبارزه با مواد مخدر وارد منزل مرد تاجر شدیم و بعد از سرقت اسناد و مدارک مورد نظرمان وی را با تهدید اسلحه سوار خودرو کرده و به حوالی کهریزک بردیم.

همان شب برای اینکه بتوانیم با اسناد مسروقه، زمین با ارزش را به فروش برسانیم، تاجر میانسال را با شلیک گلوله کشته و جسدش را داخل چاهی عمیق در همان حوالی انداختیم.

سپس سند را در اختیار یک جاعل حرفه‌ای قرار دادیم تا با جعل اسم مالک سند، زمین را به فروش برسانیم.

با اعترافات این مرد مأموران موفق شدند دیگر همدستان او و مرد جاعل را دستگیر کنند و به این ترتیب متهمان با صدور قرار بازداشت برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره آگاهی قرار گرفتند.

کد خبر 32239

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز