همشهری‌آنلاین: بیش از ۷۵ درصد نفت رژیم صهیونیستی از اقلیم کردستان عراق تامین می‌شود و در مقابل ،این رژیم از نیروهای کرد در جنگ علیه داعش حمایت می‌کند.

روزنامه اقتصادی "فایننشال تایمز" انگلیس با اعلام اين موضوع مدعی شد که کردها اموال حاصل از فروش نفت را در جنگ علیه داعش مورد استفاده قرار می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،در ادامه این گزارش آمده است  رژیم صهیونیستی در فاصله اول مه تا 11 اوت جاری، نزدیک به 19 میلیون بشکه نفت از کردها خریداری کرده است.

خبرنگاران این روزنامه در گزارش خود به آمارهای مربوط به محموله‌های نفتی و منابع تجاری و اطلاعات ماهواره‌های صنعتی درباره محموله‌های نفتی استناد و اعلام کرده که بر اساس قیمت‌های نفت در بازه زمانی مذکور، حجم معاملات میان پالایشگاه‌های نفت و شرکت های انرژی رژیم صهیونیستی و از سوی دیگر میان کردهاي كردستان عراق و این رژیم تقریبا به یک میلیارد دلار می‌رسد.

کردها مبادلات نفتی با اسرائیل را تکذیب نمی‌کنند اما می‌گویند این مبادلات مستقیم نیست و آنها نفت خود را به شرکت‌های واسطه می‌دهند و این شرکت‌ها هم محموله را به مشتری می‌دهند که پول بیشتری بابت نفت اقلیم بدهد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، رژیم صهیونیستی تنها طرفی نیست که با کردها مبادلات تجاری نفتی دارد، بلکه ایتالیا، فرانسه و یونان نیز از منطقه کردستان عراق نفت وارد می‌کنند و منبع اصلی این محموله‌های نفتی چاه‌های نفت استان اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق است.

براساس گزارش روزنامه فایننشال تایمز انگلیس، تجارت نفت اقلیم کردستان عراق از طریق معاملات محرمانه و با وساطت برخی شرکت‌های بزرگ نفتی در جهان مانند "ویتول" و "ترافیگورا" انجام مي‌شود.

در پایان این گزارش آمده است که حجم مبادلات تجاری میان شرکت‌های صهیونیستی و کردها تقریبا 77 درصد از متوسط تقاضای نفتی رژیم صهیونیستی را که 240 هزار بشکه در روز برآورد شده است، شامل می‌شود.

کد خبر 304963

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha