چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۷
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: گروهی از زنان ایزدی برای گرفتن انتقام دیگر زنان این قوم از گروه تروریستی داعش "یگان دختران خورشید" را تشکیل دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، شاته شنگالی، یک خواننده زن ایزدی ارتشی از زنان ایزدی براي نبرد با گروه تروریستی داعش و گرفتن انتقام خواهرانشان که توسط داعش به بردگی گرفته شدند و برادرانشان که توسط این تروریست‌ها سر بریده شدند؛ تشكيل داده‌است.

او تا کنون 123 نیروی زن 17 تا 30 ساله را جذب ارتش خود که "دختران خورشید" نام دارد، کرده است. این زنان باوجود خطر کشته‌شدن به دست داعشی‌ها و یا بدتر از آن اسارت و به بردگی گرفته شدن مصمم به نبرد با داعش در عراق هستند.

جوان‌ترین این دختران که 17 سال دارد، اهمیتی به این احتمال وحشتناک نمی‌دهد و می‌گوید: حتی اگر آنها مرا بکشند من خواهم گفت که یک ایزدی هستم.

تروریست‌های داعش در اوت 2014 اقدام به ربودن هزاران زن و دختر جوان ایزدی بعد از حمله به روستاهای آنها در استان سنجار در شمال عراق کردند. کسانی که توانستند از دست این تروریست‌ها فرار کنند شرح دادند که داعشی‌ها چه رفتار بی رحمانه‌ای با آنها داشته و چه سوء استفاده‌های وحشتناکی از آنها کرده‌اند.

شاته شنگالی که 30 سال دارد و در شمال عراق به عنوان یک خواننده موسیقی فولکلور ایزدی مشهور است، از سوی رئیس اقلیم کردستان عراق مجوز ویژه دریافت کرد تا این واحد نظامی را تشکیل دهد.

dokhtaran Khorshid

او این ارتش را در دوم ژوئیه تشکیل داد و از آن زمان تاکنون توانسته 123 زن 17 تا 30 ساله را جذب این ارتش کند. زنانی که وارد این واحد می‌شوند باید حداقل 17 سال سن داشته باشند.

شنگالي گفت که نیروهای مبارز کرد در حال آموزش کار با سلاح به این زنان هستند.

کد خبر 304388

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha