سه‌شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۹
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: رئیس جمهور ترکیه با بیان این که او و رئیس جمهور روسیه، وزرای خارجه این دو کشور را مامور هماهنگی‌ درخصوص راه حل بحران سوریه کردند، گفت: سخنان اخیر مسکو من را شگفت‌زده کرد.

erdogan

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در مصاحبه با شبکه آمریکایی سی ان ان غرب را مسئول فاجعه آوارگان سوری خواند و گفت: من در واقع بر این باورم که کشورهای غربی مسئول این فاجعه هستند و این کشورها همچنین مسئول این امر هستند که دریای مدیترانه را به گورستانی برای آوارگان تبدیل کرده‌اند.

اردوغان علت فاجعه آوارگان را به این امر نسبت داد: جامعه بین‌الملل نسبت به تحولات در سوریه و عراق بی‌تفاوت مانده‌است.

به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهور ترکیه در سخنانی مداخله‌جویانه عنوان داشت: ما تمایلی برای مداخله در سوریه که "حاکمی ظالم" آن را اداره می‌کند و همواره از او حمایت شده است، احساس نمی‌کنیم.

او با تجاهل این امر که خود ترکیه از حامیان اصلی داعش است، مدعی شد این نظام سوریه بوده که از داعش حمایت کرده است و کسانی که حمایت می‌کنند تا این نظام باقی بماند، مسئول این وضعیت هستند.

اردوغان درخصوص حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) نیز گفت: کشورهای اتحادیه اروپا از دیر باز از فعالیت‌های این گروه چشم پوشانده‌اند و رهبران پ.ک.ک در کشورهای اروپایی هستند و این امر علی رغم این است که اتحادیه اروپا پ.ک.ک را در فهرست تروریستی قرار داده.

رجب طیب اردوغان در خصوص منطقه امن که ترکیه خواهان ایجاد آن در سوریه است، گفت: ترکیه می‌داند که حزب اتحاد دموکرات (کرد سوریه) از طریق اشغال شمال سوریه، برای امتدادشان به دریای مدیترانه تلاش می‌کند.

کد خبر 306515

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha