همشهری‌آنلاین: پسر یکی از نمایندگان اردن پس از ترک تحصیل در اوکراین و پیوستن به داعش، عملیاتی انتحاری در عراق انجام داد.

 "مازن الضلاعین"، یکی از نمایندگان پارلمان اردن اعلام کرد که پسرش ملقب به "ابو البراء الاردنی" (اسمی که در گروه داعش به آن خوانده می‌شد) با اجرای یک عملیات انتحاری در هفته گذشته علیه ارتش عراق در منطقه "الجرایشی" واقع در شمال الرمادی، کشته شد.

الضلاعین اظهار کرد پسرش محمد که 23 سال داشته در اوکراین دانشجوی سال سوم پزشکی بوده و در آنجا با یک تبعه اوکراینی ازدواج کرده بود.

به گزارش راي‌اليوم،او گفت که آخرین بار 16 ژوئن گذشته پسرش را در اوکراین ملاقات کرده و متوجه تغییر اخلاقش شده بود.

الضلاعين ادامه داد: محمد از تمامی دوستانش دوری می‌کرد و علت آن را اختلاف‌هاي مذهبی با آنان و سوءرفتارشان اعلام می‌کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره،این نماینده اردنی ادامه داد در آخرین تماس تلفنی که با پسرش در اوت گذشته داشت متوجه شد که او برای اجرای یک عملیات انتحاری که قرار بود خیلی زود انجام شود، ثبت‌نام کرده است.

اين نماينده اردني ادامه داد: پسرم من و مادرش را کافر می‌خواند و تلاش می‌کرد که ما را برای پیوستن به داعش قانع کند.

در همین راستا "موسی عبداللات"، وکیل و حقوقدان اردنی اعلام کرد: حدود چهار هزار تبعه اردنی در عراق و سوریه در قالب گروه‌های مسلح افراطی فعالیت می‌کنند که 80 درصد آنها به داعش پیوسته‌اند و از سال 2011 تاکنون نیز 420 اردنی در عراق و سوریه کشته شده‌اند.

محمد الضلاعين ،به گزارش جردن 24،همراه با سه نفر ديگر كه تبعه سوريه،الجزاير و ازبكستان بودند اين عمليات را انجام داده‌اند.

کد خبر 309196

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha