همشهری آنلاین: رئیس سازمان بدر در مراسم افتتاحیه نهمین جشنواره رسانه ای 'الغدیر' ویژه رسانه های محور مقاومت ضد تروریستی، از رسانه های بین المللی به دلیل ادامه حمایت از داعش سرزنش کرد و گفت: نبرد سرنوشت ساز علیه داعش در روزهای آینده نزدیک آغاز می شود که معادلات نظامی درمنطقه را تغییر خواهد داد.

 العامری: نبرد سرنوشت ساز علیه داعش نزدیک است

به گزارش ايرنا از نجف اشرف، هادی العامری روز دوشنبه در سخنانی که از تعداد زیادی از شبکه های تلویزیونی عراق بطور مستقیم پخش می شد، از رسانه های محور مقاومت ضدتروریستی در منطقه خواست که در برابر چالش های امنیتی اخیر آماده باشند تا در جنگ رسانه ای علیه تروریسم پیروز شوند.

وی از رسانه های بین المللی به دلیل ادامه حمایت هایشان از داعش انتقاد کرد و گفت: اکنون در دنیا هیچ گروهی توانایی داعش را در بسیج نیرو ندارد بطوری که از 182 کشور جهان تروریست جذب کرده و به عراق و سوریه آورده است و متاسفانه هیچ رسانه ای به حامیان داعش و کسانی که اجازه این بسیج نیرو را می دهند، انتقاد نمی کند.

وی در توضیح حمایت رسانه ای از داعش گفت: رسانه های بین المللی و منطقه ای هنوز از عنوان 'دولت اسلامی' برای داعش استفاده می کنند و در مقابل نیروهای الحشد الشعبی را که با تروریست ها در حال جنگ هستند، 'میلیشیات' نام می برند، به علاوه روزانه هزاران نفر از ترکیه وارد عراق و سوریه می شوند بدون اینکه کسی به ترکیه اعتراض کند.

العامری همچنین با اشاره به حملات گسترده اخیر روسیه به داعش در سوریه، گفت: امروز هم غوغا بپا کرده اند و صدای اعتراضشان بلند شده است، چرا که داعش در حال دریافت ضربات شدید است.

فرمانده نیروهای الحشد الشعبی عراق بر وحدت میان نیروهای عراقی اعم از ارتش، الحشد الشعبی، عشایری و پلیس فدرال تاکید کرد و گفت هرکس در برابر این نیروها قرار بگیرد، قصد دارد عمر داعش را طولانی تر کند.

وی درباره حضور آمریکا و نیروهای خارجی در عراق نیز با بیان اینکه 'ما به رای و نظر نخست وزیر و فرمانده کل قوا احترام قائل هستیم'، گفت: در عین حال به هیچ عنوان از سه موضوع کوتاه نخواهیم آمد؛ اول اینکه اجازه ایجاد پایگاه جدید به آمریکایی ها در عراق را نخواهیم داد، دوم اینکه ما به مشارکت نیروی زمینی خارجی در عراق نیازی نداریم و اگر می خواهند در جنگ علیه داعش مشارکت کنند، سلاح و تجهیزات در اختیار نیروهای عراقی قرار دهند و سوم اینکه تحویل سلاح به هیچیک از طرف ها در عراق خارج از چارچوب دولت مرکزی را نمی پذیریم و آن را نقض حاکمیت عراق تلقی می کنیم.

العامری در خصوص تظاهرات هفتگی جمعه ها با محوریت اصلاحات نیز با بیان اینکه ما با تظاهرکنندگان هستیم، گفت: از ملت عراق می خواهیم از ماهیت صلح آمیز تظاهرات هفتگی خود مراقبت کرده و آن را حفظ کنند و اجازه ندهند برخی ها مسیر این حرکت اجتماعی را منحرف کرده و به خشونت بکشند.

وی تاکید کرد که برخی ها در عراق نظرشان اصلاحات نیست و می خواهند همه زیربناها و اساس روند سیاسی این کشور را منهدم و نابود کنند، حال آنکه این ساختار حاصل خون های ریخته شده و فداکاری های ملت عراق است و ما به هیچ عنوان آن را نمی پذیریم.

این اظهارات العامری به برخی شعارها مبنی بر انحلال پارلمان، قوه قضاییه و نیز برگزاری انتخابات پیش از موعد بر می گردد که وی در واکنش به این خواسته های مشکوک تاکید کرد، به هیچکس اجازه دست زدن به روند سیاسی کشور را نخواهیم داد.

نهمین جشنواره الغدیر با حضور جمعی از مسوولان و دست اندرکاران امور فرهنگی و رسانه ای و خانواده های شهدای رسانه های جنگ علیه تروریسم در عراق، امسال با نام شهید علی الانصاری (خبرنگار شبکه الغدیر که سال گذشته در عملیات آزادسازی جلولا به شهادت رسید)، از صبح دوشنبه آغاز بکار کرد و به مدت سه روز به کار خود ادامه خواهد داد.

در جشنواره امسال رسانه های 18 کشور اسلامی شامل ، 152 شبکه و موسسه رسانه ای از عراق و 89شبکه از سایر کشورها ، از جمله جمهوری اسلامی ایران، در نجف اشرف شرکت دارند.

حجت الاسلام کریمیان دبیرکل اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی که در منطقه به رسانه های مقاومت ضد تروریستی معروف هستند نیز در جلسه افتتاحیه حضور داشت و گفته می شود یکی از سخنرانان اصلی این مراسم است.

کد خبر 309498

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها