شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق بار دیگر بر موضع ثابت بغداد در مخالفت با دخالت نظامی در سوریه و یمن تاکید کرد.

مخالفت عراق با دخالت نظامی در سوریه و یمن

به گزارش پایگاه اینترنتی سومریه نیوز، جعفری روز جمعه در یک گفت وگوی مطبوعاتی ضمن اعلام این مطلب ابراز داشت: کنفرانس قاهره خوب بود و مسائل مربوط به یمن در آن مطرح شد.

وی گفت: عراق دخالت هیچ کشوری در امور داخلی دیگر کشورها را تایید نمی کند و ما بر حسن همجواری با برادران خود تاکید داریم زیرا میان ما مرزهای مشترک وجود دارد.

قرار است، وزیر خارجه عراق پنجشنبه آینده به منظور مشارکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل رهسپار نیویورک شود.

از سوی دیگر خالد العبیدی وزیر دفاع عراق نیز از قریب الوقوع بودن آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل خبر داد.

العبیدی در یک گفت وگوی مطبوعاتی خاطرنشان کرد: اهالی استان نینوا و افکار عمومی و رسانه های گروهی عراق با اعمال فشار شدید ما را به سمت آزادسازی موصل سوق می دهند.

وزیر دفاع عراق تاکید کرد: ما برای انجام این کار از توانایی کافی برخورداریم و می بایست برای آزادسازی موصل از لوث تروریست ها وقت مناسب را بیابیم.

وی افزود: ما برای آزادسازی موصل از چنگال گروهک تروریستی داعش مصمم و جدی هستیم و در اولین فرصت ممکن عملیات آزادسازی این شهر را شروع خواهیم کرد.

از سوی دیگر کمیته امنیتی شورای استانداری دیالی دیروز از کشته شدن دو تن از عناصر داعش در منطقه تلال حمرین در حد فاصل میان این استانهای دیالی و صلاح الدین خبر داد.

کد خبر 307755

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha