چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۶ - ۱۵:۲۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: پوران درخشنده کارگردان صاحب‌نام سینمای ایران که نمایش فیلم‌های او در کرمانشاه با استقبال مردم این شهر تاریخی ایران روبرو شده است،روز پنج شنبه تجلیل می شود.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مردم شهر کرمانشاه از روز 19 خرداد امسال به تماشای مجموعه‌ای از فیلم‌های درخشنده در محل فرهنگ‌سرای کودک کانون در شهر خود نشسته‌اند و از نزدیک با کارگردان این آثار سینمایی، الهام حمیدی و علی احمدی‌فر بازیگران فیلم “بچه‌های ابدی” به گفت‌وگو پرداختند.

در این ویژه برنامه یک هفته‌ای فیلم‌هایی مانند “رویای خیس”، “پرنده کوچک خوشبختی”، “شمعی در باد”‌ و “عبور در غبار” ابتدا به نمایش گذاشته شد و از روز 22 خرداد نیز نمایش فیلم “بچه‌های ابدی” برنده شش پروانه زرین، یک لوح تقدیر بیست و یکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان در همدان و دو سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر، در فرهنگ‌سرای کودک با حضور پوران درخشنده آغاز شد و تا روز 25 خرداد ادمه می‌یابد.

این کارگردان سینما در گفت‌وگویی صمیمی با مخاطبین خود، از کرمانشاه به عنوان مهد تمدن ایران زمین یاد کرد که چهره‌های فرهنگی و هنری برجسته‌ای را به دنیا معرفی کرده است.

درخشنده ضمن قدردانی از کانون استان کرمانشاه برای برپایی این هفته فیلم افزود: ایجاد فرصت‌های فرهنگی برای کودکان کاری ارزشمند است و من به خاطر علاقه به زادگاهم و علی‌رغم مشکلاتی از قبیل احتمال کپی کردن فیلم خوشحالم که برای نخستین بار فیلم “بچه‌های ابدی” را به صورت عمومی در کرمانشاه نمایش می‌دهم و با مخاطبین فیلم‌هایم به گفت‌وگو می‌نشینم.

کارگردان فیلم “عبور در غبار” در مورد پدیده کپی کردن فیلم‌ها در کشور گفت: این کار یک نوع دزدی آشکار است چرا که اینها به سرمایه‌ی یک فیلم‌ساز به راحتی دستبرد می‌زنند و ادامه این کار روند فیلم‌سازی در کشور را با مشکل جدی مواجه خواهد ساخت.

وی با اشار به سوژه فیلم “بچه‌های ابدی” در مورد کودکان مبتلا به سندرم دان نیز گفت: این کودکان قشر فراموش شده‌ای از جامعه هستند و من با انتخاب یکی از همین کودکان برای ایفای نقش اول فیلم تغییر در رفتار او را نسبت به گذشته شاهد هستم.

کارگردان فیلم “پرنده کوچک خوشبختی” در بخش دیگری از گفت‌وگوی صمیمی خود با مخاطبینش که در میان آنها تعدادی از مربیان و کارکنان کانون نیز حضور داشتند، تصریح کرد: بسیاری از شخصیت‌های فرهنگی‌ و هنری کشور روزگاری عضو کانون بوده‌اند و این نهاد در هدایت استعدادهای هنری و ادبی آنها تأثیر جدی داشته است و بایستی امکانات و اعتبارات بیشتری در اختیار کانون قرار گیرد تا شاهد شکوفایی بیشتر کودکان باشیم.

در ادامه نشست الهام حمیدی بازیگر سینما نیز که در سریال‌های معروف تلویزیونی “لبه تیغ” و “مسافری از هند” نقش‌آفرینی کرده است، بازی در فیلم “بچه‌های ابدی” را تجربه‌ای شیرین در کارنامه هنری خود برشمرد.

علی احمدی‌فر بازیگرنقش اول فیلم “بچه‌های ابدی” نیز به احساسات مخاطبین این فیلم در کرمانشاه پاسخ داد.

گفتنی است ساعت 17 روز پنج‌شنبه 24 خرداد در محل فرهنگ‌سرای کودک کرمانشاه واقع در سه راه 22 بهمن، جنب اداره مسکن و شهرسازی از خدمات پوران درخشنده کارگردان توانای سینمای ایران در آیینی تجلیل می‌شود.

 

کد خبر 24241

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز