همشهری آنلاین: همزمان با ۸ آبان روز پدافند غیر عامل، دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیامی صادر کرد.

پدافند غیر عامل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیروی دریایی ارتش، متن پیام دریادار سیاری به شرح زیر است.

اگر محافظت غیرنظامی (پدافند غیرعامل) نباشد، تمامی دستاوردهای فرهنگی، اقتصادی، علمی و سیاسی در یک نصف روز هدر می‌رود. فرماندهی معظم کل قوا

اینکه نیروهای یک ملت، جوانان یک ملت، در دریاهای آزاد سیطره‌ی خودشان را بر دریاها اثبات کنندو نشان بدهند، آن مدلّل کردن عزت و قدرت یک کشور است....حضور مقتدرانه یگان‌های دریایی جمهوری اسلامی ایران در آب‌های آزاد برای ملت‌ها الهام‌بخش و امیدآفرین است... امروز استقرار دریایی ما یک استقرار عزتمند است.

فرماندهی معظم کل قوا / ناوگان جنوب در بندر عباس / تاریخ‌های 1 و 2/5/90

با تقدیم سلام و تحیات

سالروز تشکیل پدافند غیر عامل که در 8 آبان ماه 1390 به دلیل با اهمیت بودن آن با تصویب فرماندهی معظم کل، نامگذاری شده است را به همه همرزمان و عزیزانی که در این حوزه مهم تلاش می‌نمایند تبریک عرض می نمایم.

بی شک، تخصص و اندیشه‌ی محافظان غیور کشورمان در حوزه پدافند غیر عامل که یکی از لایه های دفاعی و حساس کشور است، تمامیت ارضی و منابع و کلیه مراکز حساس، حیاتی، راهبردی و سرمایه های اساسی ایران اسلامی را ایمن ساخته و از هجوم همه جانبه دشمنان در امان نگه خواهد داشت.

امروز، روز مردان فکوری است که عامل مصونیت، مقاومت، پایداری و آسیب ناپذیری کشورهستند و امنیت و آرامش را با طرح های تخصصی و مبتکرانه و نامتقارن پدافند غیر عامل برای مردمان این سرزمین پاک و اسلامی به ارمغان می‌آورند و با آموزش های همگانی ارائه شده توسط کارشناسان این حوزه، مردم ایران اسلامی باور دارند که آحاد آنان می توانند با اجرای طرح های پدافند غیر عامل که به تعبیر فرماندهی معظم کل قوا بایستی چون شعله ای بلند شود، نقش اساسی در حراست از میهن خود داشته باشند و دشمنانی که قصد تجاوز به این مرز و بوم را داشته باشند، در تله و گمراهی بیندازند.

نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز به همراه دریادلان غیور خود، به منظور حفظ تجهیزات مهم و راهبردی خود در دریاها، با اقتدار و تمام توان با اجرای طرح های اختصاصی پدافند غیرعامل در دریا وخشکی، گام های اساسی در این راه برداشته است.

از درگاه خداوند متعال، توفیق و سربلندی همه همرزمان عزیزم را که در راه پاسداری از ایران اسلامی، در زمینه پدافند غیرعامل تلاش می‌نمایند را در شعاع پرمهر حضرت ولی عصر (عج) و نائب بر حقش فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه‌ای (مدظله العالی) مسئلت می نمایم . 8/8/1392

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

دریادار دکتر حبیب الله سیّاری

کد خبر 236840
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز