همشهری آنلاین: معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران از بهره برداری خط 8 بی آر تی خبر داد و گفت: سه شیفته در حال آماده سازی بی آر تی ترمینال جنوب به خاوران هستیم.

به گزارش همشهری آنلاین، سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به اینکه پایتخت 7 هزار اتوبوس داشت که پس از معاینه فنی به 6600 اتوبوس کاهش پیدا کرد گفت: سیستمَ های گازرسانی اتوبوس ها و تاکسی های گازسوز نیاز به بازرسی دارند و در صورتی که این مخازن تست نشوند بسیار خطرآفرین خواهند بود.

وی با بیان اینکه تمامی اتوبوس های پایتخت معاینه فنی شدند گفت: اتوبوس های پرخطر از چرخه خدمات رسانی حذف شده اند اما اتوبوسی جایگزین آنها نشده است.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه متولی بازبینی مخازن گازی اتوبوس ها وزارت کشور است گفت: متولی اجرایی این کار مشخص نشده و با توجه به اینکه تهران 3500 اتوبوس گازسوز دارد امیدواریم هر چه زودتر این خلاء مسئولیتی رفع شود و 50 درصد ناوگان اتوبوسرانی که گازسوز هستند مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

وی اعلام آمادگی کرد: در هر زمانی که پیمانکار این کار توسط وزارت کشور مشخص شود شهرداری اتوبوس های پایتخت را به ترتیب جهت نوسازی اعلام کند.

تشکری هاشمی در ادامه با اشاره به کیفیت پایین سوخت گازوئیل گفت: گازوئیل مورد استفاده اتوبوس ها در شهرهایی غیر از تهران 7 تا 8 هزار PPM گوگرد دارد اما در تهران این میزان 500 PPM دارد در حالی که بر اساس استاندارد یورو 4 این میزان باید زیر 50 PPM گوگرد باشد.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه اگر اتوبوسهای ما از لحاظ تجهیزات و فناوری به روز باشند اما سوخت استاندارد دریافت نکنند هیچ تاثیری در تولید آلاینده ها ندارد گفت: این اعداد را آزمایشات چند ماه اخیر توسط اداره استاندارد اعلام کرده است.

وی در ادامه به نرخ کرایه های تاکسی اشاره کرد و گفت: متاسفانه سرنوشت کرایه رانندگان تاکسی و اتوبوس ها در اختیار تایید فرمانداری است اما در هیچ بخش دیگری این گونه افزایش نرخ ها کنترل و نظارت نمی شود و ما شاهد آن هستیم هر روز مواد غذایی و مایحتاج اساسی مردم چندین برابر افزایش پیدا می کند.

وی با بیان ایک ه افزایش 31 درصدی کرایه های تاکسی و افزایش 20 درصدی بلیت مترو و اتوبوس از نرخ تورم سالیانه بانک مرکزی نیز کمتر بود گفت: اگر فرمانداری طی 15 روز کاری نسبت به کرایه ها به طور رسمی اعتراض نکرده باشد ما این مصوبه را اجرایی می کنیم در غیر این صورت پیگیر آن در کمیته حل اختلاف هستیم.

تشکری هاشمی از بهره برداری خط 8 بی آر تی در سه ماهه نخست سال خبر داد و گفت: این خط از ترمینال جنوب به خاوران است. خط 2، 3، 8 و 4 بی آر تی را به هم متصل می کند و طی دو ماه آینده به بهره برداری می رسد.

کد خبر 211430

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار