همشهری آنلاین: هنری کیسینجر با تاکید بر این‌که رئیس‌جمهوری آمریکا باید در دوره دوم فعالیت خود، مساله هسته‌ای ایران را در اولویت برنامه‌ها قرار دهد، گفت که روند مذاکرات باید هر چه سریع‌تر به مرحله تصمیم برسد.

هنری کیسینجر

«هنری کیسینجر» یکی از وزرای خارجه پیشین آمریکا در مقاله‎ای در روزنامه «واشنگتن پست» نوشت که گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران باید در سریع‌ترین زمان ممکن به مرحله تصمیم برسد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، کیسینجر با تاکید بر این‌که «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا باید در دوره دوم فعالیت خود، مساله هسته‌ای ایران را در اولویت برنامه‌ها قرار دهد، گفت که روند مذاکرات باید هر چه سریع‌تر به مرحله تصمیم برسد.

سخنان کیسینجر در حالی بیان می‌شود که رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر این که هنوز برای حل و فصل دیپلماتیک مساله هسته‌ای ایران زمان باقی است، گفته است که به زودی رویکردهای دیپلماتیک جدیدی را در این زمینه آغاز می‌کند.

اوباما در نخستین نشست مطبوعاتی خود پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت که خواستار راه حلی دیپلماتیک برای حل و فصل مساله هسته‌ای ایران است.

وی ادامه داد: «باید راهی برای استفاده ایران از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای وجود داشته باشد که در عین حال با تعهدات بین‌المللی این کشور نیز تناقضی نداشته باشد.»

رئیس جمهوری آمریکا همچنین احتمال گفت‌و‌گو با ایران در آینده نزدیک را دور از ذهن دانست.

اوباما تاکید کرد: «من درباره جزئیات مذاکرات حرف نمی‌زنم اما می‌توانم بگویم که می‌خواهیم مساله حل شود.»

از طرف دیگر قرار است نمایندگان پنج عضو دائمی شورای امنیت و آلمان چهارشنبه طی نشستی در بروکسل درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران، رایزنی کنند.

 

کد خبر 191622
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز