جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: نماز جمعه،21 مهرماه 1391 به امامت حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در محل دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب این هفته نماز جمعه  تهران با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به خراسان گفت: مردم مومن، خداشناس، فهیم و بصیر آن استان با یک حضور اعجاب انگیز بسیار جالب و دیدنی از مقام معظم رهبری استقبال کردند.

وی تصریح کرد: خراسان شمالی تنها استانی است که از نظر وفور قومیت‌ها منحصر به خود است. از مناطق مرزی که هم شیعیان و هم سنی‌ها در آن حضور دارند برای استقبال حاضر شده بودند و در این حماسه معلوم شد که همه نژادها شیعه و سنی در عرصه حضور دارند و همین امر صحنه را دلپذیرتر کرده و امید و نشاط را بیش از پیش بالا می‌برد.

حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به حضور نسل چهارم انقلاب در این حماسه استقبال تصریح کرد:‌ اشک این جوانان انسان را به فکر مسلمانان صدر اسلام در زمان  پیامبر اسلام(ص) و این همان چیزی است که دنیا با چشم کورش نمی‌تواند ببینند.

و ی تاکید کرد: مساله رهبری در ایران سلطنت و جمهوریت محض نیست بلکه استمرار حرکت انبیاء است. رهبر انقلاب در دل‌ها جای گرفته است و این برای مردم ما به عنوان یک اعتبار، گنجینه و سرمایه تمام نشدنی و مایه آرامش و امید است و به دشمن پیام می‌دهد که هر چقدر به رذالت و خباثت خود با انواع تاکتیک‌ها در برابر ملت ادامه دهند این ملت با داشتن چنین رهبری دریاست.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران به محورهای سخنرانی مقام معظم رهبری در دیدار با عموم مردم و علمای منطقه اشاره کرد و گفت: ایشان واقعاً‌ نکات روشنی را به عنوان بیمه کردن بصیرت بیان می‌کنند. تحلیل‌هایشان سمپاشی‌های دشمن را خنثی می کند.

وی گفت: یکی از مطالب مهم توجه به این معنا است که آیا علت تحریم مساله هسته‌ای است و اگر ما از مساله هسته‌ای دست برداریم اینها دست بر می‌دارند؟ و این دشمنی غیرقابل وصف را کنار می‌گذارند؟

صدیقی با بیان اینکه تحلبل‌ها براساس واقعیاتی است که برای ما ملموس بوده و طی سی و چند سال اخیر چندین نوع تحریم داشته‌ایم بیان کرد: در جایی که جنگ بود و سلاح ما جز دین و جهاد و جوانان نبود ما را تحریم کردند. آمریکا اموال ایران را بلوکه کرد و تحریم‌ها را یکی بعد از دیگری به اجرا گذاشتند.

وی ادامه داد: در د اخل مملکت نیز قومیت‌ها را تحریک کردند که مملکت را به آشوب بشکند و البته ناامنی‌ها باعث ایجاد وزارت اطلاعات شد و ما قوی شدیم. تصمیم گرفتند مستقیماً حمله نظامی کنند و مطمئن بودند که با پول شیوخ منطقه انقلاب تازه متولد شده را از پا در می‌آورند.

به گفته صدیقی در آن شرایط مردم 8 سال با مدرن‌ترین سلاح‌های دنیا مقابله کردند و خم به ابرو نیاوردند. اینکه آقا فرمودند ما امروز مشکل داریم قبل از اینکه به استان بروند دردهای استان را احصاء کردند و یکی از دردهای غیر قابل انکار گرانی و بیکاری جوانان بود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه آقا از دردهای مردم اطلاع دقیق دارند اظهار دشت: ما مشکل داریم اما مشکلی نیست که قابل حل نباشد. بدتر از این مشکلات را قبلا ً‌داشته‌ایم و با تدبیر، استمداد از نیروهای غیبی و کمک گرفتن از نظارت مولای‌مان این مشکلات را حل کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه ما مشکل جنگ جهانی و نظامی را پشت سر گذاشته‌ایم و با سرافرازی بیرون آمده‌ایم، تصریح کرد: در جریان فتنه و غیر فتنه نیز که همه دشمنان به میدان آمدند با کفایت و مدیریت رهبری فتنه های عظیم را پشت سر گذاشتیم.

صدیقی با اشاره به این که بخشی از مشکل فعلی مربوط به تحریم است، تصریح کرد: ملتی که زمین های کشاورزی و جوان های مستعد دارد و در عمل نشان داده که می تواند و بتوان ارسال ماهواره و ساخت انواع سلاح، موشک و بومی کردن هسته‌ای و غیره را داشته است، امروز که خود را پیدا کرده می‌توان مشکلات را حل کند.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: همیشه مشکلات ایجاد شده از سوی دشمن ما را یک قدم به پیش برده. در طول 30 سال گذشته از انقلاب ما اصلاً عقب گرد نداشته‌ایم و دایماً رو به صعود بوده‌ایم. و این در حالی است که دشمنان ما رو به زوال هستند.

وی با بیان اینکه چند کشور زورگو و ضد بشر نمی‌توانند ملتی را که از ملیت خود دفاع کرده از پای درآورند، تصریح کرد: ما برای دنیا مشکل ساز نیستیم و تفکرمان نیز با موشک از بین نمی‌رود. جریانی که را که امام خمینی (ره) به برکت اسلام به صحنه آورد و اسلام حاشیه‌ای به متن جامعه کشاند باعث شد ملت ما بیدار شوند و قدرت هجوم آمریکا را از این کشور دور کنند و انگلیس را از بعد سیاسی به زانو درآورند.

صدیقی اظهار داشت: با استمرار مردم و با وجود جنگ و همه گرفتاری‌ها عصبانیت دشمنان را برانگیخته و به همین دلیل آنها رو به تحریم آوردند و باید بدانیم که تحریم‌های بعدی نیز وجود خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان‌مان اگر تدبیر بهتری داشتند هزینه‌ها کمتر می‌شد بیان کرد: اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها یک شجاعت بود اما پول را به دست مردم دادند، در بازار عرضه کردند و از آن‌صرف تولید را تقویت نکردند و پول‌ها در مسیر تولید و کارهای تولیدی قرار نگرفت که این امر عوارضی را در پی دارد.

خطیب نماز جمعه تاکید کرد:‌ باید در همان وقت فکر می‌کردند و ما امیدواریم که همین چند روز مشکلاتی که برای مردم پیش آمد و عده‌ای بهانه جو برای دشمنان ما زمینه فراهم کردند، دیگر تکرار نشود و همان طور که مقام معظم رهبری تاکید کردند دشمنان در حالی که خودشان اقتصادشان قفل شده و در کشورشان بیشترین تظاهرات را دارند به ما می گویند چه کنیم.

وی افزود: توجه به مساله تولید، مصرف کالای ایرانی و تولید ملی یک امر ضروری و دستور دین، خدا و قرآن است. خدا هرگز راضی نیست ک امت اسلامی در جبهه‌های مختلف زیر سایه کفر باشد. ما ملت مرحومه هستیم و آنها نباید به ما استیلای اقتصادی داشته باشند.

صدیقی با بیان اینکه داروی ما خودکفایی است، اظهار داشت: چرا باید در شرایطی قرار بگیریم که وقتی در را به روی ما می‌بندند این طور شود. مساله تولید تاکتیک جنگی ما است و ما از دولت محترم که در این چند سال کارهای بزرگی انجام داده و مجلس محترم انتظار داریم که به خود بیایند و مساله را به عنوان یک جهاد جدی در نظر بگیرند. جوان ها را مشغول به کار و کالای ایرانی مرغوب را به بازار عرضه کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره اتفاقاتی که در مرز سوریه و ترکیه افتاده است، بیان کرد: این امر نشان می دهد که ترکیه با طراحی غرب و ناتو غلغلک می‌شود تا به یک کشور اسلامی ضد اسرائیل حمله کند و پایگاه های این کشور را تضعیف کند.

امام جمعه این هفته تهران بیان کرد: ما برای کشور ترکیه متاسفیم چرا که ترکیه را یک کشور مسلمان می‌دانیم که دارای سوابق امپراتوری است و امروز نباید به دستور ناتو عمل کند آن هم در برابر کشوری که سابقه چندین ساله مقاومت دارد.

وی ادامه داد: ترکیه باید به جای همراهی با معارضان اصلاحات را تقویت و انسجام ملی در سوریه ایجاد می‌کرد. ما این حرکت را از سوی ترکیه نمی‌دانیم و معتقدیم که ملت ترکیه ناراضی است و این را با تظاهرات خود نشان ادامه و باز هم انتظار داریم ملت ترکیه از مسئولین خود بخواهند برادرکشی راه نیاندازند.

صدیقی همچنین درباره بحرین نیز گفت: کشور بحرین علیرغم تدابیر شدید امنیتی تظاهرات کوبنده مردم به پا خواسته و ادامه دارد و این امر نشاند دهنده این موضوع است که آل خلیفه با اینکه کشورش را تحت پوشش سربازان عربستان قرار داده و از غرب کمک می‌گیرد به بیگانه اتکا دارد و در داخل کشورش جایی ندارد. در این کشور پیروزی از آن ملت است.

کد خبر 187563
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز