جمعه ۷ مهر ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: نخستین نماز جمعه مهر ماه در تهران به امامت آیت‌الله امامی کاشانی در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش مهر، آیت الله امامی کاشانی خطیب جمعه تهران در خطبه دوم نماز جمعه طی سخنانی با اشاره به گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس در زمان جنگ به این شکل بود که دشمن بعثی به کشور حمله کرد و ملت ما قیام کرد. باید ببینیم دفاع هم اکنون به چه صورت است.

وی ادامه داد: مشکل امروز نظام جمهوری اسلامی نظامی نیست امروز مشکل اقتصادی، اخلاقی و سیاسی است. برای حل مشکل سیاسی همه باید با هم متحد باشیم و این همان جبهه در برابر دشمنان است. در زمان دفاع مقدس همه با هم به جبهه می‌رفتیم و هم اکنون باید با هم اتحاد داشته باشیم.

امامی کاشانی تاکید کرد: باید از اینکه یکدیگر را از بین ببریم و جامعه را قطعه قطعه کنیم دست برداریم این برخلاف گرامیداشت جهاد مقدس است. بر اساس ولایت باید وحدت پیدا کنیم.

وی خطاب به امت اسلامی و جوامع اسلامی گفت: ببینید دشمن چه می‌کند دشمن برای اینکه پیامبر اسلام (ص) را کوچک کند فیلم ساخته است. هدف دشمن این است که آنچه در جهان اسلام قداست دارد و امت اسلامی بر محور آن حرکت می‌کنند را کوچک کند زیرا از اسلام ضربه خورده و هر روز ضرباتش بیشتر می‌شود به طوری که بیداری اسلامی رو به فزونی است.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به ساخت فیلم ضد مسیح در آمریکا در چند سال گذشته گفت: هدف دشمنان این است که وحی از قداست بیفتد و نبوت سقوط کند و بشر غرق در شهوت شود تا خودشان هر کار می‌خواهند انجام دهند زیرا دین آسمانی نجات بخش است و آورنده وحی مصلح است آنها با صلاح و نجات و هر گونه آزادی انسان‌ها مخالف هستند.

امامی کاشانی ادامه داد: صهیونیست‌ها حتی اگر فیلمی علیه موسی بن عمران ساخته شود حرفی ندارند این وضعی است که دنیای سلطه دارد. هدف سلطه این است که بر تمام زمین مسلط شود. راهش هم این است که آنچه قداست دارد از دست مردم بگیرد بیداری اسلامی امروز مزاحم اوست اما دشمن باید بداند ملت‌ها روز به روز هوشیارتر می‌شوند. این توطئه‌ها و نقشه‌ها فقط به جان خبیث خودشان باز می‌گردد.

وی با اشاره به قرار داشتن در آستانه موسم حج خاطر نشان کرد: حج برای این است که ملت های مسلمان دور هم جمع شوند و مشکلاتشان را مطرح کنند و راه حل آن را بیابند. امروز مشکل، فکر اسلام است. این فکر دچار صدمه شده و دشمن آن را از چند ناحیه مورد هدف قرار داده که از همه مهمتر مسئله خشونت است و می‌خواهند اسلام را دین خشن معرفی کنند.

امامی کاشانی در توطئه به علمای اسلام مخصوصا آنان که در حج حاضرند، گفت: علمای اسلام باید رحمت اسلام در مساجد و نماز جمعه‌ها مطرح کنند و به جای بیان تفرقه مسلمانان، وحدت امت و رافت پیامبر اسلام را مطرح کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مشکلات اقتصادی امروز کشور گفت: هدف دشمن این است که مردم را خسته و گرفتار کند و مردم نسبت به نظام اسلامی بی‌علاقه شوند و یک راه آن مشکلات اقتصادی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: مشکلات اقتصادی موجود سه ضلع دارد یک ضلع این مثلت که مربوط به عوامل بیگانه، تحریم‌ها و حرکات علیه نظام اقتصادی است در دست دشمن است و در دست ما نیست اما دو ضلع دیگر مردم و حاکمان امت اسلامی هستند.

وی ادامه داد: بدون شک دولت مجری است اما مجلس هم باید کمک کند به این معنی که قوانین و روشی مطرح شود تا فشاری که بر مردم ایران از نظر اقتصادی وارد می‌شود کنترل و کم شود.

امامی کاشانی با بیان اینکه باید اتاق فکری تشکیل شود، گفت: اینکه آدم بگوید ولایت مدار هستیم، این با لفظ نمی‌شود ولایت مدار یعنی ما همراه هستیم، ولایت چند سال است که شعار اقتصادی می‌دهند ولایت مداری یعنی این شعار را محقق کنیم. امسال هم رو به پایان است باید به فکر بود.

خطیب نماز جمعه تهران خطاب به مردمی که در شرایط امروز اقتصادی احتکار می کنند و به دنبال درآمد بیشتر و سوء استفاده از وضع موجود هستند، خاطر نشان کرد: ضلع سوم مردم هستند امام رضا (ع) می‌فرماید کسی که به حلال راضی شود ولو کم باشد، خدای متعال گرفتاری‌اش را کم می‌کند و اهل و عیالش خوش و راحت هستند و خداوند او را متوجه درد و درمان دنیا می‌کند و او را سالم به دارالسلام حرکت می‌دهد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به روز آتش نشانی و ایمنی از تلاش ها و ایثارگری های آتش نشانان که جمعی از آنان نیز در مراسم نماز جمعه امروز حضور داشتند تقدیر و تشکر کرد.

امامی کاشانی همچنین خطاب به دانش آموزان و دانشجویان در آغاز سال تحصیلی گفت: بکوشید از نعمت بزرگ جمهوری اسلامی استفاده کنید چرا که زمان قبل از انقلاب هیچ نداشتیم و هم اکنون این همه عزت و عظمت و اقتدار داریم و در اوج اقتدار علمی هستیم.

کد خبر 186029
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها