همشهری آنلاین: جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از تشدید کنترل معاینه فنی در آستانه سفرهای نوروزی در پایتخت خبر داد.

معاینه فنی

به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرهنگ جمال بذرافشان روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مرکز معاینه فنی بیهقی با تاکید بر اینکه رانندگان باید پیش از سفرهای نوروزی نسبت به دریافت معاینه فنی اقدام کنند، گفت: یکی از مدارک الزامی که باید همراه راننده باشد برگه معاینه فنی است و پلیس در سفرهای نوروزی نسبت به کنترل آن اقدام می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بخش اعظمی از تصادفات مربوط به نقص فنی خودروهاست افزود: بر این اساس طرح تشدید کنترل معاینه فنی خودروها در آستانه سفرهای نوروزی از امروز در پایتخت آغاز می‌شود.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با تاکید بر اینکه در نیمه اول فروردین شرایط آب و هوایی در کشور متغیر است، گفت: بر این اساس خودرو رانندگان باید سالم بوده و رانندگان نیز تجهیزات لازم را به همراه داشته باشند.

وی در خصوص ترافیک پایتخت نیز تاکید کرد: از اول اسفندماه شاهد افزایش بار ترافیکی بودیم به شکلی که بار ترافیک حدود 20 درصد افزایش یافت و پیش‌بینی می‌کنیم در روزهای آخر سال و طی دو هفته آینده بار ترافیک پایتخت تا 30 درصد افزایش یابد.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اینکه از چند روز آینده فعالیت دست‌فروشان نیز در معابر آغاز می‌شود، افزود: همین امر موجب می‌شود تا ترافیک عصرگاهی افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه طرح ترافیکی اسفندماه آغاز شده است، گفت: برای ترافیک شامگاهی تیم‌های ویژه‌ای پیش‌بینی شده‌اند که تمام پنج نقطه بازارچه‌های نوروزی،‌ پاساژ‌ها و محدوده بازار را کنترل می‌کنند. از سوی دیگر در تمامی محورهای مواصلاتی نیز تیم‌های رسیدگی به تصادفات مستقر شدند.

وی از کار مشترک پلیس راهور تهران با فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و پلیس‌های تخصصی پیشگیری و امنیت و شهرداری تهران برای ساماندهی دست‌فروشان خبر داد و گفت: بر این اساس دست‌فروشان از معابر پرتردد جمع‌آوری و در معابری که تردد کمتری دارند مستقر می‌شوند.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص میدان منیریه نیز به ایسنا گفت: حدود ساعت 17 روز شنبه نشستی در بخش‌هایی از میدان منیریه گزارش شد که بلافاصله ماموران پلیس راهور و شهرداری منطقه 11 در محل مستقر شدند و با هماهنگی صورت گرفته با کارگاه احداث مترو حدود ساعت 22 شنبه چنددستگاه میکسر به محل اعزام و نسبت به تزریق بتن در بخش‌های نشست کرده اقدام کردند.

وی با اشاره به اینکه ریزشی در تونل مترو این منطقه صورت نگرفت افزود: نشست انجام شده مربوط به خاک‌های اطراف بدنه تونل مترو بوده است که خوشبختانه هم‌اکنون مشکل برطرف شده اما به دلیل آنکه می‌خواهیم مطمئن شویم که بتن‌ تزریق شده کاملا خشک شده است فعلا محدوده نشست کرده همچنان بسته است.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در عین حال تاکید کرد: به دلیل نبود بار ترافیک قابل توجه در میدان منیریه در شامگاه شنبه مشکل ترافیکی خاصی از این محل گزارش نشده است.

کد خبر 162598

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار