چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۰ - ۱۶:۰۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز چهارشنبه متعهد شد به همراه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس، تلاش‌هایی فوری را برای تشکیل دولت موقت فلسطین آغاز کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه از رام الله، محمود عباس در سخنانی به مناسبت هفتمین سالگرد درگذشت یاسر عرفات افزود: "ما نهایت تلاش خود را برای تشکیل دولت موقت به کار خواهیم گرفت".

عباس این اظهارات را پس از آن مطرح کرد که یک مقام بلندپایه فلسطینی گفت دو جنبش فلسطینی فتح و حماس موافقت کرده‌اند ماه مه آینده انتخابات برگزار کنند، اقدامی که می‌تواند گامی مهم در پایان دادن به چهار سال کشمکش و اختلاف بین دو طرف باشد.

عزام الاحمد مذاکره کننده ارشد جنبش فتح گفت: دو طرف در مذاکراتی محرمانه در مورد برنامه انتخابات به توافق رسیدند و موافقت کردند این انتخابات ماه مه آینده برگزار شود. پیش بینی می‌شود توافق در این زمینه اواخر این ماه رسما تصویب شود. در این برنامه انتخاباتی بر تشکیل دولت موقت به منظور آماده سازی مقدمات برگزاری انتخابات تاکید شده است.

حماس هنوز این خبر را تائید یا رد نکرده است. فتح و حماس ماه مه گذشته یک موافقتنامه آشتی ملی امضا کردند که در آن بر برگزاری انتخابات و تشکیل دولت موقت تاکید شده بود اما این موافقتنامه هنوز به اجرا در نیامده و علت آن تا حد زیادی اختلاف برسر فیاض بوده است. حماس فیاض را الت دست غرب می داند.

صلاح بردویل از سران حماس در غزه گفت: اگر فیاض در دولت موقت فلسطین حضور نداشته باشد،‌ حماس تلاش برای اجرای موافقتنامه آشتی ملی با فتح را آغاز خواهد کرد.

کد خبر 151297
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز