همشهری آنلاین: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه در راستای تقویت مهارت آموزی سازمان ملی مهارت ایجاد خواهد شد، نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی را نسبت به سایر گروه ها 10 برابر اعلام کرد.

شیخ‌الاسلامی وزیر کار

به گزارش مهر، عبدالرضا شیخ الاسلامی در مراسم تقدیر از برگزیدگان چهل و یکمین دوره مسابقات جهانی مهارت با اعلام اینکه مسئولیت جمهوری اسلامی ایران در کسب شایستگی نسبت به سایر کشورها بیشتر است، گفت: کسب رتبه ششم کشورمان نشان می‌دهد که همگان باید به توانمندی‌های جوانان ما پی‌ببرند.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اقداماتی که طی 2 سال گذشته در زمینه مهارت آموزی و ایجاد سازمان ملی مهارت صورت گرفته است، اظهار داشت: هم اکنون نظام ملی مهارت در کشور تدوین و نظام صلاحیت حرفه‌ای نیز در مراحل پایانی قرار دارد.

شیخ الاسلامی همچنین به تدوین نظام ملی اشتغال اشاره کرد و بیان داشت: توسعه تعاونی‌ها از جمله اموری است که باید در زمینه دستیابی به آن اقدامات موثری صورت گیرد.

 وی با بیان اینکه کشور از لحاظ آموزش‌های مهارتی وضعیت مناسبی دارد، افزود: امیدوارم بتوانیم در سالیان آینده به جایگاه بهتری دست پیدا کنیم.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به پذیرش زنان در برخی رشته‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: تعمیر کولر از مواردی است که زنان به آن وارد شده‌اند. در این زمینه افراد باید بتوانند مهارت‌های مختلف اجتماعی را فرا بگیرند.

 شیخ الاسلامی با بیان اینکه در دانشگاه‌ها آموزش بدون مهارت پیگیری می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی 10 برابر افراد فاقد مدرک است.

 وی از برنامه‌ریزی برای واگذاری موسسات فنی و حرفه‌ای به منظور ارتقای بهره وری خبر داد و گفت: مدیریت دولتی باید به مردم واگذار شود.

کد خبر 149521

برچسب‌ها