سه‌شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۰:۵۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: هدف و منظور سران فتنه پس از 22 بهمن تحت الشعاع قرار دادن جمعیت 50 میلیونی مردم در 22 بهمن و گم کردن مسیرهایی بود که در تونس و مصر منجر به حذف حاکمیت شد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی از مجروح شدن 9 تن از نیروهای امنیتی در تیراندازی‌های روز گذشته خبر داد و گفت: تیراندازی گروهی از منافقان در روز 25 بهمن منجر به کشته شدن یک نفر از هموطنانمان و مجروحیت چند تن دیگر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار احمدرضا رادان در حاشیه نشست روسای پلیس‌های آگاهی با اشاره به حوادث روز گذشته گفت: به دنبال فراخوان سران فتنه پس از 22 بهمن و به تحریک کشورهای خارجی، آمریکا، اسرائیل و انگلیس گروه اندکی از فتنه‌گران به خیابان‌ها آمدند.

وی ادامه داد: هدف و منظور سران فتنه پس از 22 بهمن تحت الشعاع قرار دادن جمعیت 50 میلیونی مردم در 22 بهمن و گم کردن مسیرهایی که در تونس و مصر منجر به حذف حاکمیت شد بود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: برای آمریکایی‌ها حصر سران مصر و تونس بسیار سخت بود به نحوی که حتی در این زمینه پوشش خبری انجام ندادند.

وی افزود: ‌بر همین اساس منافقان را در کشور به کار گرفتند تا به تجمع در کشور بپردازند و گروهی از افراد نیز با استفاده از پیک ترافیک اقدام به راهبندان مصنوعی کرده و انتظار همراهی مردم را داشتند.

سردار رادان تصریح کرد: اما خوشبختانه مردم این عده قلیل را همراهی نکرده و حتی در حرکت‌های خودجوش اعتراض خود را به آنان نشان دادند.

وی گفت: همچنین 150 نفر از این اغتشاشگران اقدام به آتش کشیدن سطل زباله‌ها و ویرانی بی‌آر‌تی‌ها کردند اما حضور به موقع نیروهای امنیتی مانع از تخریب زیاد اموال عمومی شد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه دست سران فتنه بار دیگر به خون مردم آغشته شده است گفت: در منطقه نواب، توحید گروهی از منافقان اقدام به تیراندازی به سوی مردم و نیروهای امنیتی کردند که در این جریان 9 نفر از ماموران مجروح و متاسفانه یک نفر از مردم کشته شد. حال یک نفر از مجروحین به شدت وخیم است که امیدواریم هر چه سریعتر بهبود یابد.

سردار رادان افزود: منافقان ظرف چند روز گذشته بسیار تلاش کردند که در 25 بهمن کشتاری را راه بیاندازند که با همراه نشدن مردم این هدف شوم آنان محقق نشد.

وی گفت: چند نفر از منافقان دستگیر شدند که پرونده آنها در حال تکمیل است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به فردی که روز گذشته قصد خودکشی از بالای یک جرثقیل را داشت گفت: او فردی است که مشکلات روحی و روانی دارد و با خانواده خود درگیر است و می‌خواست با این کار خود را در معرض توجه قرار دهد و رسانه‌های بیگانه نیز از این موضوع می‌خواستند به نفع خود استفاده کنند.

کد خبر 128345
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار