همشهری آنلاین: رییس جمهوری اسلامی ایران، شناساندن حقیقت انسان به انسان را مسئولیتی بزرگ خواندو با اشاره به وجه ممتاز فرهنگی و تمدنی ایران زمین تاکید کرد:

 هیچ ملتی به اندازه ایران فرهنگ ساز نبوده و امروز هیچکس جز ملت ایران حرفی برای گفتن در عرصه جهانی ندارد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر  محمود احمدی نژاد که پنجشنبه در مراسم هفدهمین سالگرد انتشار روزنامه ایران و در جمع کارکنان این موسسه فرهنگی و رسانه‌ای سخن می‌گفت، با اشاره به تقابل همیشگی جبهه عدالت طلبان و موحدان با قدرت‌های استکباری اظهار داشت: ملت ایران با عبور از مستکبران در مسیر استقرار عدالت جهانی و حرکت جهانی امام عصر (عج) قرار گرفته است.

احمدی نژاد تاکید کرد: ملت ایران با تاریخی پرفراز و نشیب، اکنون در حساس‌ترین شرایط جهانی، ماموریتی مهم بر عهده گرفته است و از تهدیدهای دشمنان واهمه ندارد.

احمدی نژاد با اشاره به صد سال دروغ پردازی رسانه های استعماری و تحمیل غیر منطقی ترین سیستم سیاسی بر دنیا افزود: رسانه های مستقل و آزاد از جمله روزنامه ایران در خط مقدم جبهه عدالت طلبان قرار دارند و باید پیام این جبهه را به بهترین وجه ممکن و متفاوت از الگوهای غربی منتشر کنند.

رییس جمهور، مسئولیت امروز ایران را مسئولیتی تاریخی و جهانی توصیف و تصریح کرد : امروز دیگر کسی شک ندارد که ملت ایران در طول تاریخ با هدایت الهی ساخته و پرداخته شده است تا در این مقطع حساس ماموریت تاریخی خود را ایفا نماید . مرحله ای که در آن بشر به حکومتی جهانی، عادل ، پاک، با محبت و زمینه ساز برای شکوفایی همه استعدادهایش نیازمند است.

روزنامه ایران متعلق به ایران و انقلاب اسلامی است

دکتر احمدی نژاد افزود: موقعیت خاص جمهوری اسلامی ایران در این دوره گذار به جهان جدید اقتضاء می کند که ابزاری برای پیام رسانی در طراز این موقعیت داشته باشیم و روزنامه ایران نه تنها باید روزنامه دولت بلکه باید روزنامه متعلق به مردم ، انقلاب اسلامی و تمام بشریت باشد و وظیفه خطیراطلاع رسانی در این عرصه را به بهترین نحو ممکن ایفا نماید. رییس جمهور ادامه داد : شما باید پیام جبهه موحدان را به جهان منتقل کرده و از ادبیاتی برای این منظور استفاده کنید که در آن انسان، کمال انسانی ،‌کرامت انسانی و عدالت مورد توجه قرار گیرد و اگر هم مجبور بودیم از ابزار اطلاع رسانی فعلی استفاده کنیم آنها را در خدمت هدف متعالی جبهه حق یعنی بیان حقایق قرار دهیم .
دکتر احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود گفت : ملت ایران امروز با عبور از همه مستکبران و نظام سلطه در متن رودخانه زلالی قرار گرفته که قرار است دامنه اش همه جهان را فرا بگیرد .

اهالی رسانه بر روی عدالت، منطق و قانون محکم بایستند

رییس جمهور با اشاره به تلاش مستکبران برای ممانعت از حرکت پیشروانه ملت ایران و صدور قطعنامه‌های متعدد و تحریم اقتصادی خاطرنشان کرد: ملت ایران برای دشمنان تره هم خرد نکرد . شما هم نباید به مطالب دم دستی و بی اهمیت که هیچ تاثیری در سازندگی ایران اسلامی ندارد ورود کنید اما روی عدالت ، منطق ، برنامه و قانون محکم بایستید و تحلیل های قوی ، درست ، مطالعه شده به جامعه ارائه دهید. امید آفرینی را در کانون توجه خود قرار دهید چرا که از جمله القائات شیطان ایجاد یاس در افراد است.

دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه اگر به دنبال اثر گذاری عمیق و ماندگار در جامعه هستید باید ابتدا درون خودتان یک علم حقیقی و بستری از اخلاق ایجاد کنید ، اظهار داشت : با دقت و حساب شده روی حقوق ملت ها ،‌کرامت انسان ، عزت ایران و ارتقاء روحیه استکبار ستیزی بایستید و اگر در گوشه ای از اداره کشور ضعفی به چشم شما آمد آن را با انصاف و عدالت نقد کنید.
رییس جمهور از کارکنان روزنامه ایران خواست تا همواره خط مستقیم را طی کنند و تصریح کرد : فضای کشور را به فضای منطق و گفت و گوی دوستانه تبدیل کنید و مانع از آن شوید که عده ای هر موضوع کوچک را به جنجال تبدیل کنند. عده ای دوست دارند هر بحثی که پیش می آید سریع آن را وارد فضای کفر و ایمان کنند و طرف خود را متهم به کفر ورزیدن نمایند . شما با تلاش برای ایجاد فضای بحث منطقی به هر ترتیب ممکن مانع از تحقق نیت این عده شوید .
دکتر احمدی نژاد با اظهار امیدواری از اینکه گام‌های دقیق ، مکتبی و آرمانی اهالی رسانه ای ایران، اندیشه ملت ایران را هر چه سریعتر جهانی و فراگیر کند، تاکید کرد : بنده در کنار شما تا آخرین نفس برای تحقق ایده ها و آرمان های متعالی ملت ایران می‌ایستم.

ضعف ساختار احزاب مانع از پذیرش عمومی آنها شده است

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از روش برخی افراد در تخریب دولت گفت: دست مخالفان دولت آنقدر خالی است که جابجایی یک نفر در دولت را به موضوعی بزرگ تبدیل کرده و یا دولت را متهم به بی‌توجهی به احزاب می کنند در حالی که ضعف ساختار احزاب مانع از پذیرش عمومی آنها شده است.

دکتر احمدی نژاد با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی صحیح و دقیق و تاثیرات آن در جامعه گفت: خبررسانی مهم‌ترین عامل کمک به تصمیم‌گیری صحیح افراد و تعالی جامعه بوده و این مسئولیت بر دوش خبرنگاران و اهالی رسانه‌ است

کد خبر 126784

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار