همشهری آنلاین: دکتر محمود احمدی‌نژاد در همایش استانداران سراسر کشور گفت: هدفمندسازی یارانه‌ها هنوز در گام اول قرار دارد و باید به جایی برسیم که موجب اصلاح اندیشه و رفتار اقتصادی کل جامعه شود.

احمدی نژاد

 به گزارش ایسنا وی با قدردانی از «خدمات استانداران برای اجرای مطلوب قانون هدفمند کردن یارانه‌ها» اظهار کرد: با اجرای این قانون احساس همبستگی و عزم ملی در جامعه تقویت شده است و از آن‌جایی که جنس آن عدالت است و امام عصر(عج) مجری و مسوول عدالت در جهان هستند این طرح با عنایات امام زمان(عج) به شکل مناسبی به اجرا درآمده و بی‌تردید هر روز که می‌گذرد آثار و برکات فراوانی برای مردم و جامعه خواهد داشت.

 وی خاطرنشان کرد: مسئولین باید توجه داشته باشند که در نظام ولایت کارگزار امام عصر(عج) هستند و اگر ذره‌ای نسبت به آن بی‌توجه باشند خسران شدیدی متحمل شده‌اند.

 رئیس‌جمهور با تاکید بر این‌که «مبارزه با مفاسد اقتصادی باید با اقتدار، قوت و اراده پیگیری شود» اظهار کرد: نباید به کوچکترین فساد اقتصادی رضایت داد و باید با هر کس و در هر جایی که باشد قاطعانه برخورد شود.

 وی افزود: مسئولین باید توجه داشته باشند که مفاسد اقتصادی از بالا به پایین جامعه سرایت می‌کند از این رو حتی نباید نسبت به سوء استفاده جزئی از بیت‌المال رضایت دهند و باید مراقبت بیشتری در این خصوص اعمال کنید تا مبارزه با فساد اقتصادی به یک فرهنگ تبدیل شود.

 وی خاطرنشان کرد: اگرچه دست‌های زیادی در زمینه فساد اقتصادی قطع شده اما اگر همه دست‌های فاسد قطع شود و تمامی مبالغ به بیت المال برگردانده شود هیچ فقیری در جامعه باقی نخواهد ماند.

 رئیس جمهور با بیان این‌که «عده‌ای در خصوص هدفمند کردن یارانه‌ها به دنبال ماجراجویی هستند» اظهار کرد: این عده به قدری از یاد خدا غافل شده‌اند که تصور می‌کنند اگر این دولت در موضوع هدفمندکردن یارانه‌ها به طور کامل موفق شود در انتخابات آینده موثر خواهد بود. چنین تصوراتی که انسان همه امور را به قدرت و انتخابات مرتبط کند، اوج سقوط و غفلت است.

 وی افزود: به رغم تبلیغاتی که عده‌ای در خصوص هدفمندکردن یارانه‌ها انجام می‌دهند، بدون تردید آینده اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها بسیار بهتر از شرایط کنونی خواهد بود و دولت تازه کنترل تورم را از فروردین ماه سال آینده شروع خواهد کرد.

 وی تصریح کرد: باید هدفمند کردن یارانه‌ها را با همین قوت ادامه داد تا به جایی برسیم که تمام رفتارها و شیوه‌های استفاده از انرژی در همه بخش‌ها به طور کامل اصلاح شود.

 احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: استانداران باید در کنار اجرای هدفمندکردن یارانه‌ها و پیگیری موضوع مسکن، به بخش اشتغال توجه بیشتری داشته باشند تا به فضل الهی در دو سال آینده مشکل بیکاری کشور به طور اساسی برطرف شود و در این زمینه می‌توان از منابع صندوق توسعه ملی استفاده کرد ضمن این‌که باید توجه داشته باشید که باید به دنبال ایجاد اشتغال ماندگار و منطبق بر نیاز کشور بود.

 وی همچنین اصلاح سیستم بانکی و مالیاتی را در دو سال آینده مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر سیستم بانکی و مالیاتی در کنار هدفمند کردن یارانه‌ها اصلاح شود، اقتصاد ایران در 6-5 سال آینده در زیر رتبه دهم دنیا قرار خواهد گرفت.

 وی افزود: اگر در بخش مالیاتی بتوان فرهنگی را نهادینه کرد که همه مردم مالیات بپردازند فاصله طبقاتی از جامعه ریشه‌کن خواهد شد.

 رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد : باید در دو سال آینده موضوع مسکن، اشتغال، مالیات و سیستم بانکی، اصلاح شود و در این زمینه مردم در صحنه‌های مختلف بارها نشان داده‌اند که از شایستگی و ظرفیت اقدامات بزرگ برخوردار هستند.

 وی در بخش دیگری از اظهارات خود با گرامیداشت فرا رسیدن ایام دهه فجر اظهار کرد: انقلاب اسلامی جدی‌ترین و بالنده‌ترین حقیقتی که با آن زندگی می‌کنیم و بدون آن موجودیت، هویت، استقلال و عزت ملی معنا و مفهومی ندارد.

 وی افزود: همواره باید افق‌های بلند و آرمانی انقلاب را مد نظر داشت و چه بسا و به هر میزانی که از این افق‌های بلند فاصله ایجاد شود، به همان میزان با مشکل مواجه خواهیم بود.

 احمدی‌نژاد با تاکید بر این‌که «انقلاب اسلامی بدون اندیشه و آرمان مهدوی معنایی ندارد» اظهار کرد: بدون شک انقلاب اسلامی در متن حرکت آخر و انقلاب جهانی توحیدی قرار دارد و همه عظمت انقلاب به خاطر اندیشه مهدوی است و بدون آن جاذبه‌ای ندارد و هر روز این اندیشه و آرمان، درخشنده‌تر از گذشته در برابر ملت ایران و بشریت قرار دارد.

 وی خاطرنشان کرد: پایه و اساس نظام ولایت فقیه، متصل کردن بشریت و جامعه به حقیقت اندیشه مهدوی است و هیچ انگیزه‌ای برای حرکت جز آرمان مهدوی نمی‌تواند حرکتی ماندگار، جهانی و بنیادین ایجاد کند.

 وی گفت: اگر انقلاب اسلامی از منظر سیاسی نیز مورد بررسی قرار بگیرد نشان می‌دهد که تنها اندیشه و مکتبی که می‌تواند در دنیا عرضه شده و ملت‌ها را با خود همراه کند، اندیشه مهدوی است؛ چراکه همان حقیقت اسلام ناب و توحید است.

 رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: باید در مسیر شناخت و بیان حقیقت اندیشه مهدوی تلاش کرد و به سرعت به سمت اندیشه و عمل جهانی حرکت کرد؛ چراکه بدون پیگیری اصلاح جهان نمی‌توان ایران را به قله مطلوب رسانید و این نیازمند بازشناسی و معرفی اندیشه مهدوی است.

کد خبر 127124
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها