همشهری آنلاین: نماینده مردم بابلسر با اعلام اینکه وزیر ورزش و جوانان هفته آینده معرفی خواهد شد گفت: تصور می‌کنم رئیس جمهور گزینه مورد نظر را برای وزارت انتخاب کرده و قصد انتخاب سرپرست برای این وزارتخانه تازه تاسیس را ندارد.

sport

مقداد نجف نژاد در گفتگو  با خبرنگار مهر ضمن بیان این مطلب افزود: گزینه نهایی برای تصدی وزارت ورزش و جوانان با همفکری و تعامل بین مجلس و دولت انتخاب خواهد شد چرا که هدف مجلس تقویت مدیریت ورزش کشور است و تشکیل این وزارتخانه را در جهت افزایش نظارت و اعتبارات به نفع و صلاح ورزش می‌داند.

وی در خصوص گزینه‌های مطرح شده برای تصدی پست وزارت ورزش اظهار داشت: مجلس در این زمینه موضع بی طرف دارد و اساسا شان مجلس بالاتر از این است که در این زمینه به رایزنی بپردازد. به اعتقاد من گزینه‌ای که بتواند تعامل لازم بین مجلس و دولت را ایجاد کند برای تصدی پست وزارت ورزش مورد تایید نمایندگان مجلس خواهد بود.

نماینده مردم بابلسر اضافه کرد: البته رئیس سازمان تربیت بدنی به دلیل تصدی این مسئولیت از بخت بیشتری برای وزارت ورزش برخوردار است ضمن اینکه ایشان کارنامه نسبتا موفقی داشتند و عایداتش برای ورزش قابل قبول بوده است.

نجف نژاد در پاسخ به این سئوال که حضور مدیر ورزشی تا چه اندازه برای وزارت ورزش مناسب است، اظهار داشت: بنده اعتقادی دارم اگر وزیر ورزش از بین مدیران ورزشی باشد به نفع ورزش کشور است چرا که از مشکلات و تنگناهای آن شناخت کافی دارد این شناخت می‌تواند به او در برنامه ریزی و راهبرد ورزش کشور کمک کند.

وی ادامه داد: البته به اعتقاد من مهمتر از ورزشی بودن وزیر ورزش، مدیر بودن او و آشنایی‌اش با اصول مدیریت است تا بتواند وضعیت ورزش کشور را به خوبی سامان دهی کند و بر عملکرد دستگاه‌های تحت امر خود نظارت کافی داشته باشد.

وی در پایان تصریح کرد: وزیر ورزش باید بتواند تعامل و ارتباط مناسب و دوجانبه‌ای بین مجلس و دولت ایجاد کند و در چارچوب اهداف همگانی و قهرمانی ورزش کشور گام بردارد و به سامان دهی ورزش بپردازد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دوازدهم دی ماه گذشته با 141 رای به طرح تاسیس وزارت ورزش و جوانان رای دادند. پس ازتایید این طرح از سوی شورای نگهبان رئیس جمهور ظرف 23 روزمهلت دارد تا سرپرست یا وزیر ورزش را معرفی کند.

کد خبر 127536

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار