شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۴:۵۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: قائم مقام وزیر بازرگانی با ارائه توضیحاتی در مورد چگونگی هدفمند شدن یارانه‌ها در بخش نان تصریح کرد که ابتدا پرداخت‌ها انجام می‌شود و سپس هدفمند کردن یارانه‌ها در بخش نان اجرایی می‌شود

نان

به گزارش ایسنا، وقتی وزیر بازرگانی اعلام کرد مطابق شدن قیمت آرد با قیمت‌های جهانی آن یکجاست، این سخنش نشان داد که انگار یارانه‌ها در بخش نان به صورت ناگهانی و غیرتدریجی حذف خواهد شد که با وجود این، قائم مقام وی می‌گوید: هنوز تصمیم در این مورد قطعی نیست.

 مسعود موحدی در این مورد توضیح داد: هنوز تصمیم در این مورد قطعی نیست اما به هر حال این موضوع دو بخش دارد؛ یک بخش مربوط به تولید و بخش دیگر مربوط به مصرف است. یعنی گندم را ممکن است با قیمت جهانی یا گران‌تر برای حمایت از تولید بخریم. آن بخش کماکان برقرار خواهد بود و در بخش مربوط به مصرف هم اول پرداخت صورت می‌گیرد و بعد از آن هر مقداری که قرار باشد برداشته شود، اول شارژ می‌شود و بعد برداشته میِ‌شود.

 وی در پاسخ به این سوال که این سخنان او به منزله آن است که در امسال ابتدا پرداخت‌ها را خواهیم داشت و بعد یارانه نان حذف می‌شود؟‌ عنوان کرد:‌ یعنی اگر اتفاق بیفتد، اول جبران آن صورت می گیرد و بعد آن کار انجام می‌شود.

 موحدی همچنین نحوه حذف یارانه نان خاطرنشان کرد که تصمیم قطعی را کارگروه هدفمند کردن یارانه‌ها می‌گیرد.

 وی همچنین در مورد برآورد افزایش قیمت در بخش نان یارانه‌ای نیز تصریح کرد:‌ این‌ها برآورد شده است. برآوردها این است که ما کمتر از قیمت نان آزاد حال حاضر را خواهیم داشت.

 موحدی در پایان در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این که آیا با اجرای این طرح دیگر نان با آرد یارانه‌ای نخواهیم داشت؟‌ گفت:‌ این بستگی دارد به برنامه هدفمند کردن یارانه‌ها که چند درصد آن اتفاق بیفتد. حالا باید تصمیم نهایی گرفته شود.

کد خبر 114394
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد كلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز