همشهری‌آنلاین: ایران در تاسوعای حسینی، غرق در ماتم و عزاست و عاشقان و دلباختگان سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) با شرکت در تکایا، حسینیه‌ها و مساجد اشک ماتم می‌ریزند

به گزارش واحد مرکزی خبر، دوستداران و عاشقان ابا عبدالله دیشب و در شب تاسوعای حسینی نیز در رثای سالار شهیدان و برادر با وفایش علمدار و سقای دشت کربلا ابوالفضل العباس (س) تا پاسی از شب به عزاداری پرداختند.

عزاداران و زائران حسینی با حضور در صحن های اصلی و مصلای آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در رثای سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش به سوگواری پرداختند.

عزاداران در قالب دسته‌ها و هیات‌های سینه زن و زنجیر زن وارد این مکان معنوی شدند، و با ذکر مصائب اباعبداله الحسین (ع)، شهیدان کربلا و حضرت ابوالفضل العباس (س) به سرو سینه زدند و اشک ماتم ریختند.

همچنین دیگر اماکن مذهبی، مساجد، تکایا، حرم امامزادگان به ویژه حرم مطهر امام رضا علیه السلام و حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها مملو از جمعیتی بود که در عزای کاروان کربلا گریستند و بر سر و سینه زدند.

روز تاسوعای حسینی، روز جوانمردی و ایثار فردی از تبار خورشید است که در سلوک عشق شگفتی آفرید.

دلسوختگان آل طاها در سراسر ایران با حضور عاشقانه در مساجد، تکایا و حسینه ها به یاد آن علمدار کربلا، مرثیه غم می‌خوانند و اشک ماتم می‌ریزند.

عزاداران حسینی در روز تاسوعا با تجلیل از قهرمان "وفاداری، حق مداری و ولایت پذیری،" حضرت عباس (ع)" بار دیگر اوج خواهند گرفت.

قاموس عاشقی‌ها با نام او آکنده از صداقت و اخلا‌ص شد، او که وفا به عظمت دل مطهرش می‌بالد و ادب مقابلش خاکساری می‌کند.

تاسوعا یادآور جوانمردی است که جرعه‌ای از دریای معرفتش رشک تمام اقیانوسهای عالم است و فرات تاهمیشه تاریخ از زیارت دست های آب آورش به خود می‌بالد.

تاسوعا روزی دیگر است که تا نباشد عاشورایی نیست، بی‌ریاترین و ناب‌ترین روز تاریخ که در آن خالص‌ترین انسان‌ها، دلا‌ور مردی از تبار علی، با خون خود ارزش‌های انسانی را مفهومی عمیق و جاودانه می‌‌بخشد

کد خبر 98106

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز