دوشنبه ۴ آبان ۱۳۸۸ - ۱۳:۵۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: تایمز آنلاین 10 وب سایت برتر آموزشی را معرفی کرده است

اینترنت

امروزه اینترنت در کنار تمامی کاربردهایش ابزاری آموزشی نیز به شمار می‌رود که بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان از آن به عنوان مرجع اطلاعاتی و آموزشی برای انجام تکالیف و پروژه‌های خود بهره می‌برند.

نشریه تایمز آنلاین نیز بر همین اساس لیستی از 10 وب سایت آموزشی برتر را از دیدگاه خود ارائه کرده است.

نشریه ای که دامنه وسیعی از اطلاعات علمی را از فضا و محیط زیست تا حیوانات و جهان موسیقی در خود می گنجاند، اما مهمتر از همه این نشریه اشتیاق زیستن را در جهان گسترش می دهد و با استفاده از آن به بهبود شرایط محیط زیست کمک می کند.

فایل‌های ویدیویی، فایل‌های صوتی خبری، آرشیو عظیم تصویری، فایلهای تصویری سه بعدی و پرونده هایی در رابطه با ماموریتهای فضایی اطلاعاتی هستند که می توان در این وب سایت جستجو کرد. این سایت می تواند کاملترین اطلاعات را در اختیار علاقمندان به علوم فضایی قرار دهد.

این وب سایت مقالات حرفه‌ای درباره عملکرد هر پدیده و ابزار از رایانه‌ها و خودروها گرفته تا جزئی ترین ابزار و پدیده‌ها را ارائه کرده و دارای صدها فایل ویدیویی برای نمایش تجربیات مختلف علمی است.

این وب سایت بیشتر بر موضوعاتی مانند محیط زیست، باستان شناسی، انسان، دایناسورها، فضا و تکنولوژی تمرکز داشته و فایلهای تصویری و صوتی فراوانی را برای استفاده علاقمندان بر روی شبکه قرار داده است.

موسسه اسمیتسونیان در واشنگتن یکی از بزرگترین مجتمع های موزه در جهان به شمار می رود و مجله آنلاین آن رقیبی جدی برای نشنال جئوگرافی شناخته می‌شود. این وب سایت منبعی غنی از مطالب علمی ارزشمند و معتبر است.

یکی از برترین میکرو سایت‌های بی بی سی به شمار می‌رود که مجموعه‌ای ساده از فایل‌های ویدیویی را در خود جا داده است. تصاویر متحرک بیش از 370 جانور در این وب سایت یافته شده و می‌توان از طریق ابزاری خاص به صدای پای آنها نیز گوش فرا داد

تد نام سازمان بزرگی است که افراد مختلف را از سرتاسر جهان به کنفرانسی دعوت می‌کند تا نظریات خود را درباره جهان، فناوری، طراحی و دیگر حوزه‌های علمی و هنری با یکدیگر در میان بگذارند. آرشیو فیلم‌های این کنفرانس‌ها را می توان در وب سایت این سازمان مشاهده کرد. این وب سایت مطالب خود را در زبان‌های مختلف از جمله فارسی ارائه می‌کند.

تصاویری از حیات بر روی زمین عنوان کلی اطلاعات و فایل‌هایی است که درباره حیات وحش و محیط زیست بر روی این وب سایت قرار گرفته است. گونه‌های منقرض شده جانوران در این سایت در اولویت قرار دارند و به گفته این سایت، این جانداران را تنها می توان در arkive زنده و سالم مشاهده کرد.

در صورتی که به صورت رایگان به عضویت این سایت در آیید می‌توانید به صدها مقاله معتبر از مجلات مشهور دسترسی پیدا کنید. این مقالات در بخش‌های مختلف طبقه بندی شده‌اند و با وجود رتبه بندی های آکادمیک معتبر خواندن آن‌ها بسیار ساده است.

دامنه فعالیتهای این شبکه و وب سایت علوم، هنر و تاریخ است و بر روی آن می‌توان فایل‌های ویدیویی ارزشمندی را درباره موضوعات علمی مورد نظر مشاهده کرد

خبرگزاری مهر

کد خبر 93742
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز