همشهری آنلاین: مرکز مطالعات و تحقیقات رسانه‌ای روزنامه همشهری فهرستی از 12 سایت داخلی و خارجی مرتبط با علوم ارتباطات را تهیه کرده است

اینترنت

• سایت مطالعات سایبر ژورنالیسم

مطالعات سایبر ژورنالیسم یکی از مراکز مطالعاتی موجود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات است که به همت دانشجویان دکترای تخصصی علوم ارتباطات این دانشگاه و تحت نظر معاونت پژوهشی دانشگاه در سال 1384 آغاز به کار کرده است.  تحقیق در محیط سایبر، تکنولوژی‌های جدید ارتباطی، وبلاگ و نشریات الکترونیک، فصلنامه سایبر ژورنالیسم، روزنامه نگاری الکترونیک، جامعه اطلاعاتی و آموزش عنوان لینک‌های این سایت است

http://www.ertebatat.net 

• سایت اطلاعات رسانه ای و ارتباطات آسیا     

مرکز اطلاعات رسانه‌ای و ارتباطات آسیا کار خود را با هدف اشاعه پیشرفت‌های متخصصان رسانه و ارتباطات در منطقه آسیا و اقیانوسیه در سال 1971 و تحت حمایت دولت سنگاپور آغاز کرد.  در سایت این مرکز عناوینی چون: درباره مرکز، پژوهش (دورنمای پژوهشهای مرکز، رسالت و اهداف پژوهشهای مرکز، برنامه های پژوهشی، پروژه های در دست اجرا و پروژه های کامل شده به صورت خلاصه ، انتشارات که شامل اطلاعات شناسنامه‌ای و خلاصه کتب منتشره در مرکز با امکان خرید آنلاین قرار دارد.

http://www.amic-web.org/index.php

• سایت بین المللی ارتباطات

موسسه بین المللی ارتباطات یک موسسه مستقل و غیر انتفاعی با انگیزه ایجاد موقعیتی جهانی برای مباحثه درباره گرایشات ارتباطات و گسترش دسترسی به ارتباطات برای تمامی افراد جهان است. مهمترین بخش این سایت ، مربوط به انتشارات بوده و در آن مقالات ، مجلات و کتابهایی که در این موسسه به انتشار رسیده اند، قرار دارد. عنوان تعدادی از کتاب‌هایی که در این موسسه به چاپ رسیده است عبارتند از:  اکولوژی فرهنگ، مدیریت رسانه و کنترل آن ، تاثیر ارتباطات و...  است.

http://www.iicom.org/index.htm 

• سایت ارتباطات و فرهنگ یوریکام  Euri com

یوریکام(Euri com) یک موسسه غیر‌دولتی در کشور اسلوونی به منظور پژوهش در زمینه ارتباطات جمعی و  مطالعات رسانه‌ای ، فرهنگی تاسیس شده است . خلاصه مقالات مجله javnost در این سایت از سال 1995 تا سال 2004 قرار دارد. عناوین موجود ؛ درباره این موسسه، دانشکده ارتباطات و فرهنگ، اخبار سایر بخشهای و...است.

 http://www.euricom.si 

• سایت پژوهش ارتباطات

کنسرسیوم اروپایی پژوهش ارتباطات یکی از موسسات معتبر و غیر‌دولتی است و سایت آن مشتمل بر بخش‌هایی با عناوین : درباره این کنسرسیوم ، تاریخچه‌، اعضا، خدمات و آخرین رویدادها و....

 http://www.eccr.info 

• سایت علوم ارتباطات در آسیا

این موسسه سایت پژوهشی حوزه علوم ارتباطات در آسیا است. فعال در انتشار کتاب و مجله و اقدام به انجام پروژه‌های متعدد پژوهشی و.... است. در این سایت شما فهرست و خلاصه‌ای از پژوهشهای در حال انجام، پژوهشهای انجام شده و سایر برنامه‌های پژوهشی این موسسه، دسترسی خواهید داشت. همچنین به عناوین تعدادی از کتابهای منتشره این موسسه مانند : رسانه در دنیای مملو از تروریسم ، حقوق فرهنگی در دنیای جهانی شده ، اخبار رسانه و رسانه جدید ، چالش اینترنت برای دموکراسی در آسیا و ..... دسترسی خواهید داشت. علاوه بر این، تالار گفتگوی سایت محل مناسبی برای بحث و تبادل نظر میان پژوهشگران در زمینه علوم ارتباطات است

http://www.amic.org.sg

• سایت پژوهشگران اینترنتی

موسسه پژوهشگران اینترنتی یک موسسه آکادمیک است که به طور اختصاصی در زمینه مطالعات و پیشرفتهای اینترنتی فعالیت می‌کند.سایت این موسسه منابع مفیدی برای پژوهشهای اینترنتی از جمله کتاب ، لینکهای موجود ، اعضا ، فهرست آدرس‌های پستی اینترنتی و عضویت در آدرس‌های پستی که در سایت ارائه شده است.

http://www.aoir.org

• سایت شرقی ارتباطات

سایت موسسه شرقی ارتباطات دارای اطلاعاتی درباره موسسه، اخبار ، اطلاعات مفید ، معرفی لینکها ، منابع اینترنتی ، اعضاء ، فرصت‌های شغلی و ... است. این سایت متعلق به موسسه شرقی ارتباطات است که به عنوان قدیمی ترین موسسه حرفه‌ای ارتباطات در ایالات متحده آمریکا در سال 1910 آغاز به کار کرده است. این موسسه مجلات متعددی با عناوین ؛ فصلنامه ارتباطات، گزارش از پژوهش‌های ارتباطات، گزارشهای پژوهش کیفی در ارتباطات چاپ می‌کند.

www.ecasite.org  

• سایت پژوهش ارتباطات دانشگاه ایلی نویز

سایت فوق اطلاعاتی برای دانشجویان و نیز تاریخچه ، اخبار موسسه ارتباطات دانشگاه ایلی نویز ، مطالعات رسانه‌ای و ... ارائه می دهد. در خصوص موسسه فوق باید گفت: موسسه پژوهش ارتباطات دانشگاه ایلی نویز در زمینه آموزش بین رشته‌ای و سرویسهای عمومی در ارتباطات فرهنگی فعالیت می‌کند.


http://www.comm.uiuc.edu 

• سایت فدراسیون بین‌المللی ارتباطی

سایت فوق یکی از موسسات ارتباطی در دنیاست که تحت عنوان فدراسیون بین‌المللی موسسات ارتباطی فعالیت می کند. این سایت دارای اطلاعاتی درباره موسسات تحت پوشش خود، کنفرانسها ، منابع اینترنتی ، فرصتهای شغلی ، آموزش و... می باشد.


      http://www.acs.ucalgary.ca

• سایت بین المللی ارتباطات

سایت بین المللی ارتباطات در زمینه ارتباطات فرا مرزی فعالیت می کند .عناوین موجود در این سایت شامل: درباره موسسه، عضویت، بخشهای مختلف سایت، رویدادها، اعضا ، فروشگاه و .... تقسیم می شود. این سایت ، موسسه بین المللی ارتباطات در واشنگتن است.

http://www.icahdq.org 

 • سایت مطالعه ارتباطی
در این سایت لینک های مربوط به ارتباطات به صورت طبقه بندی موضوعی مانند: ارتباطات تجاری، روشهای پژوهش، تکنولوژیهای آموزش ارتباطات، ارتباطات مبتنی برکامپیوتر، جنسیت و ارتباطات، مطالعات صورت گرفته برروی فیلم، زبان و زبانشناسی، آرشیو اطلاعات آماری، پژوهش ارتباطات علوم اجتماعی، مراکز رسانه‌ای مستقل،رسانه جمعی و فرهنگ و .... ارائه شده‌ است. این سایت متعلق به یک مرکز مطالعه ارتباطی درآمریکاست که به منظور جمع‌آوری و تدوین نمایه‌ای کلاسه ، منابع وب در زمینه پژوهشهای ارتباطاتی اقدام به راه اندازی این سایت کرده است.

http://www.americancomm.org

هلن صدیق بنای

کد خبر 6033
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز