معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای ناحیه ۲۶ ویژه جرایم پزشکی از شناسایی باندی خبر داد که در زمینه تهیه و توزیع واکسن تقلبی کرونا فعالیت می‌کرد.

واکسن کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، المیرا نقی‌زاده معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای ناحیه ۲۶ ویژه جرایم پزشکی از شناسایی باندی که در زمینه تهیه و توزیع واکسن تقلبی کرونا فعالیت می‌کرد، خبر داد و گفت: دستورهای قضایی لازم برای این پرونده و شناسایی همدستان صادر شده و تحقیقات تکمیلی در حال انجام است.

وی افزود: از هفته‌های گذشته، بعد از آن که مشکلاتی در زمینه تامین داروهای مرتبط با بیماری کرونا و واکسن مطرح شد، دستورهای قضایی لازم خطاب به مراجع انتظامی صادر شد.

بیشتر بخوانید:

‌معاون دادستان تهران خاطرنشان کرد: دستورات قضایی صادرشده در دو محور کلی شناسایی واکسن‌های تقلبی و برخورد با سوداگران و قاچاقچیان داروهای مربوط به کرونا بود.

‌نقی‌زاده اظهار داشت: در همین راستا جلسات متعددی نیز با مراجع انتظامی برگزار و توضیحات لازم در این زمینه ارائه شد.

معاون دادستان تهران گفت: در این زمینه فردی که مقادیر زیادی از داروهای مخصوص بیماری کرونا را به‌ صورت قاچاق و خارج از شبکه بهداشت و درمان در اختیار داشت، دستگیر شد و تحقیقات در خصوص این پرونده نیز در حال انجام است.

‌نقی زاده با تاکید بر جدیت دستگاه قضایی در برخورد با سوءاستفاده‌کنندگان از بیماری مردم افزود: این اقدامات در راستای تاکید رئیس قوه قضائیه و دادستان تهران برای شناسایی دلالان دارو و سوءاستفاده‌کنندگان از وضعیت کنونی انجام شد و با جدیت ادامه دارد.

معاون دادستان تهران با قدردانی از زحمات نیروی انتظامی در همکاری با دستگاه قضایی برای برخورد با سوءاستفاده‌کنندگان از شرایط فعلی اظهار داشت: دادسرای ناحیه ۲۶ تهران از منظر حقوق عامه و با برنامه ریزی هدفمند از هفته‌های قبل در زمینه برخورد با سوءاستفاده‌نندگان از وضعیت فعلی بیماری کرونا ورود کرده و با جدیت این مسیر را ادامه می‌دهد.

سرپرست دادسرای ناحیه ۲۶ تهران خطاب به شهروندان گفت: به مردم عزیز تاکید و توصیه می‌کنم که واکسن کرونا، صرفا باید در مراکز مورد تایید وزارت بهداشت تزریق شود و به هیچ وجه نباید از بازار آزاد تهیه شود و می‌توان با قاطعیت گفت واکسن‌هایی که اکنون در بازار آزاد موجود است مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

‌وی تاکید کرد: به جز مراکز مورد تایید وزارت بهداشت هیچ شخصی حق صدور گواهی و کارت واکسیناسیون ندارد و در صورت مشاهده با قاطعیت با عوامل خاطی برخورد خواهد شد.

پیش از این نیز پلیس امنیت تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری اعضای یک باند دیگر که در زمینه تهیه و توزیع واکسن‌های تقلبی فعالیت می‌کردند، خبر داده بود.

کد خبر 621257

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha