معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان بم درباره دستگیری پزشک قلابی و ادعاهای مطرح‌شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی بم جوابیه‌ای صادر کرد.

دستگیری پزشک قلابی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، چهارشنبه شب خبر بازداشت پزشک قلابی در شرق کرمان توسط ناجا اعلام و اطلاع‌رسانی شد؛ به دنبال آن مسئولان علوم پزشکی بم واکنش نشان دادند و بخشی از اطلاعات منتشرشده از سوی ناجا را تکذیب و تاکید کردند که فرد بازداشت شده فقط روپوش پزشکی می‌پوشیده و در کنار همسرش که پزشک بوده فعالیت کمکی داشته است.

پلیس بم اما امروز (جمعه) باز واکنش نشان داد، جوابیه‌ای منتشر و تاکید کرد که براساس مستندات و اعترافات موجود، فرد دستگیرشده خود را پزشک معرفی می‌کرده و اقدام به طبابت می‌کرده است.

محل فعالیت این فرد که به جعل عنوان پزشکی متهم است در بیمارستان دولتی شهرستان ریگان بوده است که این مرکز درمانی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی بم فعالیت دارد.

جوابیه معاونت اجتماعی نیروی انتظامی 

آنطور که در جوابیه معاونت اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان بم آمده و در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته، آمده است: دانشگاه علوم پزشکی بم در تاریخ ۱۴ مهر طی گزارشی به دادستان بم اعلام کرده که فردی با جعل سند و جعل عنوان و دخالت در حرفه پزشکی، پوشیدن روپوش پزشکی و استفاده از ملزومات پزشکی، اقدام به طبابت در یکی از بیمارستان‌های تابعه این دانشگاه کرده و خواستار تعقیب و مجازات وی شده است.

در ادامه جوابیه پلیس آمده است: در پی این گزارش و با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی در شهر بم مستقر است و هر چهار شهرستان شرقی استان کرمان را زیر پوشش دارد، دادستانی دستور رسیدگی به این موضوع را به کلانتری ۱۲ بم صادر و ماموران کلانتری با همکاری حراست دانشگاه علوم پزشکی بم، متهم را دستگیر و به مقر پلیس منتقل می کنند.

این جوابیه چنین ادامه یافته است: متهم در اعترافات خود به صراحت به بزه انتسابی اعتراف کرد و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد. در ادامه در پی کار اطلاعاتی پلیس بم، یکی از عوامل بیمارستان مربوطه که با متهم ارتباط داشته و زمینه حضور وی را در بیمارستان فراهم کرده، به اداره پلیس دعوت شده و عنوان کرده که متهم (پزشک قلابی) با پوشیدن روپوش و استفاده از ملزومات پزشکی، خود را به عنوان پزشک به بیماران و همکاران معرفی و اقدام به طبابت می کرده است.

بررسی‌های بیشتر پلیس حاکی از آن است که نه تنها متهم تخصصی در حرفه پزشکی ندارد، بلکه دارای تحصیلات کارشناسی رشته مخابرات و نیز ۷ فقره سابقه محکومیت کیفری از جمله کلاهبرداری است و متهم و رابط وی در بیمارستان، هر دو غیربومی و اهل سایر استان‌ها هستند.

در ادامه جوابیه پلیس چنین ذکر شده است: پلیس در وظایف ذاتی خود و حفاظت از جان مردم و طی هماهنگی با مرجع قضایی اقدام کرده است؛ مرکز اطلاع‌رسانی پلیس با رعایت اخلاق رسانه‌ای، حریم خصوصی افراد و در نظر گرفتن شأن و منزلت جامعه پزشکی، در خبر منتشرشدهه هیچ اشاره‌ای به نام بیمارستان و مسئولیت و عنوان فرد مرتبط با متهم در بیمارستان نکرده است اما متاسفانه دانشگاه علوم پزشکی بم و مدیر بیمارستان مربوطه در یک اقدام غیرحرفه‌ای، همه این موارد را افشا کرده‌اند.

جوابیه پلیس در ادامه آورده است: ساحت مقدس دانشگاه و جامعه پزشکی از هرگونه آلودگی مبراست. بنابراین شناسایی و دستگیری افرادی که با عناوین جعلی قصد به خطر انداختن جان مردم و ضربه به حیثیت دانشگاه و جامعه پزشکی دارند، بایستی مورد توجه همه دستگاه‌ها و نهادها باشد و از این اقدام پلیس و دستگاه قضایی استقبال شود.

در بخش پایانی این جوابیه نیز تاکید شده است: تمامی مستندات و ادلّه در پرونده موجود است و پلیس آمادگی دارد آنها را با هماهنگی مرجع قضایی ارائه کند.
 

کد خبر 632163

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار