رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت از پلمب یک مطب پزشکی غیرمجاز در شهرک غرب تهران خبر داد.

دستگیری پزشک قلابی

 به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، سرهنگ نادر مرادی رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت در تشریح جزئیات دستگیری سه پزشک قلابی که با دایر کردن مطبی در شهرک غرب جراحی زیبایی می‌کردند، گفت: اواخر ماه گذشته زن جوانی با مراجعه به پلیس امنیت عمومی اعلام کرد که برای دریافت خدمات درمانی به یکی از مطب‌های جراحی زیبایی در غرب تهران مراجعه کرده ولی پس از آن متوجه شد که پزشکان این مطب فاقد هرگونه پروانه عمومی پزشکی یا تخصصی جراحی بوده که از ادامه مراحل درمانی خود منصرف شده و موضوع را بلافاصله به مأموران پلیس گزارش داده است.

وی با بیان اینکه بررسی موضوع در دستور کار ماموران معاونت پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت قرار گرفت، افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی، پرونده مشابهی دیگری از سوی اداره بهداشت و درمان به این معاونت ارجاع شد.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی تهران تصریح کرد: تحقیقات تکمیلی به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت تا اینکه روز گذشته در بازدید مشترکی که به همراه کارشناسان اداره بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران از این مطب انجام گرفت، مشخص شد ۲خانم و یک آقا که خود را به عنوان پزشک معرفی و در این مرکز درمانی فعالیت می‌کنند فاقد هرگونه پروانه طبابت عمومی و تخصصی بوده و بدون داشتن مجوزهای قانونی به صورت غیرمجاز با اخذ مبالغ هنگفت از بیماران خود، جراحی زیبایی لیپوماتیک و لیپوساکشن (خارج کردن چربی‌های اضافه از بدن) را انجام می‌دهند.

سرهنگ مرادی با بیان اینکه نتیجه تحقیقات صورت گرفته در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: صبح امروز با دستور قضایی هر ۳ پزشک قلابی دستگیر و این مطب توسط مأموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت پلمب و دستگاه و ادوات غیرمجاز جراحی نیز توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان توقیف شد.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت با بیان اینکه تاکنون ۲ نفر از شاکیان شناسایی شده‌اند، گفت: متهمان پرونده به دادسرا معرفی شدند.

او با اشاره به اینکه این نوع جراحی در علم پزشکی از جمله جراحی‌های خطرناک و با ریسک بالا بوده و در صورت نداشتن تخصص لازم ممکن است منجر به مرگ بیمار شود، از شهروندان خواست به مراکز درمانی و بهداشتی معتبر مراجعه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص مراتب را سریعا با شماره‌گیری مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ گزارش دهند.
 

کد خبر 617907

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار