بسیاری از افراد برای لاغر شدن بر روش‌هایی مثل دویدن متمرکز می‌شوند. اما در برخی از موارد افراد از روند کاهش وزن خود رضایت ندارند و معتقدند کاهش وزن آنان به حدی که انتظار داشتند خوب پیش نمی‌رود. در چنین شرایطی سوالی که مطرح است، نوع دویدن و تاثیر آن بر لاغری است.

دویدن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از انتخاب، به نظر می‌رسد روش‌های دویدن می‌تواند در کاهش وزن موثر باشد. حتی اعمال و رفتاری که شما در حین ورزش یا قبل از آن انجام می‌دهید در لاغری موثر است.

استراتژیک عمل کنید

اگر در هنگام دویدن به همان اندازه که می‌خواهید وزن خود را از دست نمی‌دهید، ممکن است به این دلیل باشد که شما بیش از حد تلاش می‌کنید. گاهی ایجاد وقفه و استراحت برای بدن در حکم یک استراتژی موثر عمل می‌کند و می‌تواند روند کاهش وزن شما در حین دویدن را تسهیل کند.

وزن خود را مدیریت کنید

قرار نیست با دویدن ناگهان وزن کم کنید. سعی کنید آهسته و پیوسته وزن کم کنید. یعنی روند کاهش وزن خود را بر اساس مدت‌زمانی که برنامه‌ریزی کرده‌اید تنظیم کنید. در یک جلسه فشار شدیدی به بدن خود وارد نکنید. بلکه سعی کنید کاهش وزن خود را در مراحل و فواصل زمانی مشخص مدیریت کنید.

حرکت خود را مخلوط کنید

ورزشی مثل دویدن اگرچه موثر است، اما کافی نیست. گاهی ورزش و نرمش‌های مختلف را به دویدن خود اضافه کنید تا از مزایای کاهش وزن لذت ببرید. برای مثال اگر روی تردمیل می‌دوید سعی کنید وزنه‌های سبک یا تمرین با چوب را نیز امتحان کنید یا حتی چند دراز و نشست نیز بروید.

با موسیقی بدوید

جالب است بدانید که موسیقی می‌تواند تاثیر زیادی بر لاغری شما داشته باشد چرا که موسیقی باعث ترشح آدرنالین و افزایش سرعت ورزش می‌شود؛ بنابراین استفاده از موسیقی‌های هیجانی برای کاهش وزن می‌تواند بسیار مفید باشد.

کد خبر 534040

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مهارت‌های زندگی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha