همشهری آنلاین: هاشمی رفسنجانی گفت: آیت‌الله توسلی از شخصیت‌های همراه امام (ره) در قبل و بعد از انقلاب بود که تا آخرین لحظه زندگی از آرمان‌های امام و انقلاب دفاع کرد.

به گزارش فارس، اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که صبح یکشنبه (28بهمن) در مراسم تشییع پیکر آیت الله محمدرضا توسلی در حسینیه جماران سخن می‌گفت، اظهار داشت: برای من آسان نیست که در چنین شرایطی صحبت کنم. آیت الله توسلی مرد بزرگی بود که 50 سال با امام در همه شرایط همکاری کرد.

وی افزود: بنده آیت الله توسلی را شخصیتی معتدل، عالم، مجاهد، هوشیار و آگاه می‌دانم که خوشبختانه خداوند نصیب ایشان کرد تا در کنار امام باشند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: حسینیه جماران آیت الله توسلی را خوب به یاد دارد. تا این حسینیه وجود دارد فکر نمی‌کنم آیت الله توسلی فراموش شود. ایشان سال‌ها فتاوای امام را عالمانه با بیان خوب منتقل می‌کردند.

وی افزود: شما نمی‌دانید در آن لحظه آخر کار ایشان در مجمع تشخیص مصلحت آن اتفاق افتاد بر من چه گذشت.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: ما در مجمع تشخیص مصلحت نظام زمانی که خواستیم کار خود را آغاز کنیم، آیت الله توسلی اجازه خواست چند کلمه ای صحبت کند. ایشان فردی آرام اما با احساس است و نکات مهمی را بیان داشت و همان چیزهایی را بر زبان جاری ساخت که در وجودش بود.

رئیس مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: آیت الله توسلی مطالبی بیان کرد که قابل پخش است و این سخنان نیز ضبط و پیاده شده است و در اختیار عموم نیز قرار می‌گیرد.

هاشمی رفسنجانی افزود: آیت الله توسلی زمانی که به نقطه حساسی از سخنان خود رسید، قلبش تحمل نکرد و منظره سخت برای من آن لحظه بود که در حالی که چشم در چشم ایشان دوخته بودم، یک دفعه مشاهده کردم که سر ایشان کج شد و از صندلی به زمین افتادند ، سپس دکتر ولایتی بالای سر ایشان حاضر شد و پس از تنفس مصنوعی، آیت الله توسلی به بیمارستان منتقل و در آنجا درگذشت.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان درگذشت آیت الله توسلی را به خانواده، دوستان و اعضا ی مجمع تشخیص، امت اسلامی و روحانیت بزرگوار تسلیت گفت.

کد خبر 44522

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار