مجموع نظرات: ۰
شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: توماس دی میزر وزیر کشور آلمان گفت: شمار جنایات علیه پناهجویان در آلمان در سال ۲۰۱۵ روندی افزایشی داشته و پنج برابر شده است.

 افزایش ۵ برابری خشونت علیه پناهجویان در آلمان

به گزارش ايرنا، گروه رسانه ای فونک آلمان با اعلام این خبر به نقل از دی میزر، افزود: تعداد حملات به پناهجویان و مراکز نگهداری آنها در سال 2015 میلادی از 199 به 1031 مورد افزایش یافت و اوضاع در نخستین ماه های سال 2016  وخیمتر شد.

وزیر کشور آلمان در این زمینه گفت: از ژانویه امسال تاکنون، 449 مورد حمله به مراکز نگهداری پناهجویان انجام شد. به علاوه 654 مورد جنایت دیگر علیه پناهجویان در این سال ثبت شد که 107 مورد آن خشونت آمیز بود.

بحران کنونی پناهجویان در اروپا روند فزاینده جنایت علیه پناهجویان را تسهیل کرده است و با ایجاد اختلافاتی در داخل در آلمان، به کاهش موانع روانی استفاده از خشونت منجر شده است.

آلمان در سال 2015 و همزمان با بروز بحران پناهجویان در اتحادیه اروپا به مقصد اصلی پناهجویان بدل شد و مقامات این کشور اعلام کردند که حدود یک میلیون و 100 هزار نفر پناهجو فقط سال گذشته میلادی ثبت نام کرده اند.

ارتکاب جرایمی توسط برخی پناهجویان و نیز انتصاب برخی دیگر از جرایم به آنها، به تشدید تظاهرات و رفتارهای خشونت آمیز علیه آنها منجر شد، بگونه ای تاکنون بارها اقامتگاه های نگهداری پناهجویان با اقداماتی از جمله ایجاد حریق، مورد حمله مخالفان سیاست مهاجرت قرار گرفته است.

کد خبر 335187

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار