سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: در حالی که طی سال جاری میلادی دو هزار و ۵۱۰ پناهجو در راه رسیدن به اروپا کشته شده اند، سازمان پناهندگان ملل متحد امروز سه شنبه از مرگ ۸۸۰ پناهجو در دریای مدیترانه طی یک هفته اخیر خبر داد.

 ۸۸۰ پناهجو در یک هفته در مدیترانه جان باختند

به گزارش ايرنا به نقل از تارنمای اسکای نیوز، آمار کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) نشان می دهد در حالی امسال دو هزار و 510 پناهجو در مدیترانه کشته شده اند که این آمار در کل سال 2015 میلادی، هزار و 855 نفر بود.

'ویلیام اسپیندلر' سخنگوی کمیساریای یادشده گفت: 'قاچاقچیان، انسان ها را در قایق هایی که اصلا مناسب دریا نیست به صورت انبوه سوار می کنند و در بسیاری از موارد اصلا قرار نیست این قایق ها به مقصد برسند.'

وی ادامه داد: آنچه رخ می دهد، این است که به محض حرکت از ساحل، قایق ها درخواست کمک می کنند و بعد نیروهای کمک رسان می آیند و آنان را نجات می دهند!

'اسپیندلر' تاکید کرد: در چنین شرایطی، سالم ماندن قایق و سرنشینان آن به زمان و سرعت عمل نیروهای کمک رسان بستگی خواهد داشت.

روز شنبه این هفته، نیروهای گارد ساحلی ایتالیا از نجات 668 پناهجو در دریای مدیترانه خبر دادند. این عملیات در مسیر پناهجویان لیبی به جنوب ایتالیا رخ داد و نیروی دریایی ایتالیا، ایرلند و نیز نیروی دریایی اتحادیه اروپا در آن مشارکت داشتند.

بر اساس آمار سازمان بین المللی مهاجرت، از آغاز امسال، 204 هزار و 311 پناهجو با گذر از دریای مدیترانه به اروپا رسیده اند.

کد خبر 335586

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی