مجموع نظرات: ۰
جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: حدود یک هزار پناهجو که اکثرا از اتباع سوریه هستند توسط کشتی‌های باری و گارد ساحلی ایتالیا در آب های مدیترانه از سرگردانی در دریا نجات داده شدند.

نجات یک هزار پناهجوی سوری در آب های جنوب ایتالیا

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای روزنامه 'لارپوبلیکا'، در 24 ساعت اخیر 998 پناهجو در آب های مدیترانه میان لیبی و جزیره لامپه دوزا در جنوب ایتالیا توسط گارد ساحلی و کشتی های باری امدادرسانی شده و اکنون در مسیر ایتالیا قرار گرفته اند .

این پناهجویان از سواحل مصر به سوی ایتالیا حرکت کرده و در دریا سرگردان بودند.

یک کشتی گارد ساحلی ایتالیا با نجات 342 پناهجو که زنان و کودکان زیادی میان آنها دیده می شوند در حال رسیدن به بندر 'ائوگوستا' است.

کشتی باری 'Merkarhu ' نیز 250 پناهجوی دیگر را نجات داده و در مسیر بندر 'کاتانیا' است.

یک کشتی دیگر بنام 'ریو' نیز با 173 پناهجو به سوی بندر 'پالرمو' و یک کشتی دیگر با 233 پناهجو در مسیر بندر 'کروتونه' قرار گرفته است.

  • شمار پناهجویان از ایتالیا دو برابر پارسال شده است

وزارت کشور ایتالیا اخیرا اعلام کرد که بیش از 24 هزار مهاجر و پناهجو در سه ماه نخست سال جاری میلادی وارد ایتالیا شدند که در قیاس با مدت مشابه در سال 2015 میلادی شمار آنها دوبرابر شده است.

سازمان های بشردوستانه که در امدادرسانی پناهجویان فعال هستند تاکنون چندین بار تذکر داده اند و مقامات ایتالیایی نیز نگرانند که مدیترانه پر از شناورهای مهاجران شود و سواحل جنوب ایتالیا بویژه سیسیل، تبدیل به مسیر اصلی ورود آنها به اروپا شود.

وزارت کشور ایتالیا معتقد است، افزایش موج جدید مهاجرت ها در مدیترانه پیامد مستقیم بسته شدن مرزهای مسیر بالکان نیست بلکه راهبرد قاچاقچیان انسان در لیبی است که اکنون نگرانند دولت جدید طرابلس کنترل ها را بیشتر کند.

لیبی از زمان براندازی معمر قذافی رهبر دیکتاتورو نظام سابق این کشور با کمک بمبارانهای هواپیماهای آمریکایی و برخی هم پیمانان اروپاییش در سال 2011 با خلاء قدرت و آشوب روبروست و این امر این کشور پاره پاره شده را به محل خوبی برای قاچاقچیان انسان برای انتقال مهاجران از سراسر آفریقا به ایتالیا تبدیل کرده است.

کد خبر 333679

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار