همشهری آنلاین: نخست وزیر لیبرال کانادا روز جمعه به همراه سران کشورهای جهان به انگلیس درباره خروج از عضویت از اتحادیه اروپا هشدار داد.

 هشدار نخست وزیر کانادا درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

به گزارش  ايرنا به نقل از پایگاه اینترنتی پالیتیکس هوم، جاستین ترودو گفت: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مسیر سازنده ای برای این کشور نخواهد بود و ممکن است موجب از دست رفتن نفوذ این کشور در صحنه جهانی شود.

به گفته ترودو، انگلیس همیشه نفوذ داشته و این قدرت با عضویت در اتحادیه اروپا آشکارا تقویت شده است.

وی افزود: به نظر من، وضع ما همیشه هنگامی که با یکدیگر تا سرحد امکان همکاری نزدیک داشته ایم، بهتر بوده است و به نظر نمی رسد که جدایی طلبی یا اختلاف، مسیر سازنده ای برای کشورها باشد.

ترودو با اشاره به این که یکپارچگی بیشتر، مسیری به سوی کامیابی بیشتر است، افزود: ما روابط خوبی با اروپای قوی و متحد داریم و امیدواریم که این روابط ادامه یابد.

او گفت: با اینکه برخی از حامیان اصلی خروج انگلیس از عضویت اتحادیه اروپا، به قرارداد تجاری کانادا با اتحادیه اروپا به عنوان روش بالقوه و جانشینی برای روابط انگلیس با این نهاد پس از ترک عضویت آن اشاره می کنند، اما در دستیابی به توافق سریع در این باره تردید وجود دارد.

باراک اوباما رییس جمهوی آمریکا نیز ماه گذشته (آوریل) از مردم انگلیس خواست که در همه پرسی ماه ژوئن به ادامه عضویت در اتحادیه اروپا، رای دهند.

سران کشورهای هند، آلمان و چند کشور اروپایی نیز گفته اند که ترجیح می دهند که مردم انگلیس به باقی ماندن در اتحادیه اروپا رای دهند.

بر اساس یک بررسی تازه، باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا تا سال 2013 میلادی 13 میلیارد و 900 میلیون پوند به اقتصاد لندن خواهد افزود و 75 هزار شغل تازه در این شهر ایجاد خواهد کرد.

کد خبر 334436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار