همشهری آنلاین: تلاش موافقان و مخالفان حضور انگلیس در اتحادیه اروپا در حالی که کمتر از ۶ هفته به برگزاری همه پرسی در این کشور برای ماندن یا ترک اتحادیه اروپا باقی مانده، برای متقاعد کردند رای دهندگان افزایش یافته و رقابت میان چهره‌های اصلی که این دو دیدگاه را رهبری می‌کنند نیز شدت گرفته است.

ماندن یا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا | رقبا به دنبال متقاعد کردن رای دهندگان

به گزارش يورو نيوز، دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا که خواهان حفظ کشورش در این اتحادیه است، روز شنبه بار دیگر تاکید کرد که رای به ترک اتحادیه اروپا می تواند اقتصاد بریتانیا را دوباره دچار بحران اقتصادی کند و امنیت اقتصادی این کشور را بطور جدی در معرض خطر قرار دهد.

او در جمع هوادارانش در آکسفوردشر انگلستان گفت: «اگر ما در۲۳ ژوئن به ترک اتحادیه اروپا رای دهیم به این معنی خواهد بود که برای افزایش بیشتر قیمتها و در مقابل شغل کمتر، رشد کمتر و بطور بالقوه برای یک رکود اقتصادی رای داده ایم و این چیزی نیست که اقتصادمان به آن نیاز داشته باشد.»

اگرچه نخست وزیر بریتانیا در تلاش است که رای دهندگان را متقاعد به ماندن در اتحادیه اروپا کند اما نتایج آخرین نظرسنجی ها نشان می دهد رقیب اصلی او بوریس جانسون از شانس بیشتری برای موفقیت برخوردار است.

بوریس جانسون، شهردار سابق لندن و نماینده حزب محافظه کار معتقد است که درباره سرنوشت بریتانیا این نخبگان اتحادیه اروپا نیستند که باید حرف آخر را بزنند.

او روز شنبه در جمع طرفدارانش گفت: «اگر ما در۲۳ ژوئن به ترک این اتحادیه رای دهیم و کنترل کشور و دموکراسی و اقتصادمان را در دست بگیریم آنگاه می توانیم به رونق و رشد و شکوفایی دست یابیم که قبلا هرگز نبوده است.»

آقای جانسون همچنین روز شنبه در گفتگو با نشریه تلگراف نبرد میان طرفداران و مخالفان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را به نبرد میان «جالوت و داوود» تشبیه کرد و گفت اتحادیه اروپا قصد دارد مانند یک ابردولت اقدام کند، مانند کاری که هیتلر کرد.

او تاکید کرد که در این شرایط ایجاد هر نوع اصلاحاتی در این اتحادیه غیرممکن است.

نتایج منتشر شدۀ یک نظرسنجی در روز شنبه نشان داد که ۲۱ درصد از پاسخ دهندگان با دیدگاههای دیوید کامرون و ۴۵ درصد با ایده های رقیب اصلی او بوریس جانسون موافق هستند.

کد خبر 333953

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha