مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۵
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: توپخانه‌های ترکیه بار دیگر نیمه‌های شب گذشته مواضع یگان‌های شبه نظامیان کرد در منطقه إعزاز در شمال حلب واقع در مرزهای سوریه و ترکیه را بمباران کردند که ۳۵ نیروی "سوریه دموکرات" متشکل از شبه‌نظامیان کرد، عرب و ترکمان در این حمله‌ها کشته شدند.

syria

این در حالی است که ارتش ترکیه روز شنبه 24 بهمن نیز حمله‌هاي توپخانه‌ای را به مواضع شبه‌نظامیان حزب اتحاد دموکراتیک در منطقه إعزاز و مواضع ارتش سوریه انجام داده بود.

این حمله‌هاي توپخانه‌ای جدید بعد از بمباران مناطق تحت کتنرل کردها در إعزاز توسط ارتش ترکیه و چند ساعت بعد از اعلام آمادگی ترکیه برای تحرک نظامی علیه آنها انجام شد.

یک منبع نظامی ترکیه روز شنبه بدون اشاره به جزئیات بیشتر درباره این حمله‌ها گفت: نیروهای مسلح ترکیه با آتش توپخانه، مواضع شبه نظامیان حزب اتحاد دموکراتیک در منطقه اعزاز را هدف قرار دادند.

دولت آنکارا شبه نظامیان حزب اتحاد دموکراتیک سوریه را سازمانی تروریستی قلمداد می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه الجزیره، گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد که ارتش ترکیه با حمله‌هاي توپخانه‌ای، پایگاه هوایی"منغ" سوریه و روستای المالکیه را که شبه نظامیان یگان‌های مدافع خلق با پشتیبانی حزب اتحاد دموکراتیک از کنترل تروریست‌ها آزاد کرده بودند، گلوله‌باران کرده است.

یکی از مقام‌هاي کرد، حمله توپخانه‌ای ترکیه به پایگاه هوایی منغ در شمال حلب را تایید کرد و گفت: این پایگاه هوایی را شبه نظامیان کرد موسوم به جیش الثوار در روزهای گذشته آزاد کرده بودند.

جیش الثوار و یگان‌های مدافع خلق هر دو از اعضای ائتلاف نیروهای دموکراتیک کرد سوریه به شمار می‌آیند.

حمله توپخانه‌ای ارتش ترکیه به مواضع شبه نظامیان کرد پس از آن انجام شد که احمد داووداوغلو، نخست وزیر ترکیه روز شنبه گفت در صورتی که این کشور با تهدیدی از سوی نیروهای کرد سوریه مواجه شود، در حمله به مواضع آنها در سوریه تردید نخواهد کرد.

این در حالی است که شبکه الاخباریه سوریه از اصابت پنج موشک از خاک ترکیه به مناطق کوهستانی در شمال غرب لاذقیه خبر داد.

کد خبر 325016

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی