همشهری‌آنلاین: قلیچدار اوغلو، رهبر حزب "مردم جمهوری خواه" با انتقاد از سیاست‌های حزب حاکم "عدالت و توسعه" اعلام کرد، این حزب ترکیه را به حمام خون تبدیل کرده و ترکیه در حال تبدیل شدن به پاکستانی دیگر است.

کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب مردم جمهوری خواه، مهم‌ترین گروه اپوزیسیون ترکیه در سخنرانی خود در میان اعضای این حزب، گفت: سوریه در همسایگی ترکیه به یک افغانستان جدید به عنوان مرکز جدید برای عملیات گروه‌های افراطگرا تبدیل شده است. آنها تحت محافظت دولت هستند. ترکیه در روند تبدیل شدن به پاکستان دیگر قرار گرفته است.

او ادامه داد: در کل 234 تن در شش بمب‌گذاری انجام شده در ترکیه در طول شش ماه گذشته کشته شده‌اند. کدام کشوری که در جنگ حضور ندارد، در چنین وضعیت آشفته‌ای به سر می‌برد؟ چگونه 234 تن کشته شدند و هنوز سیاست مناسبی اتخاذ نشده است؟

به گزارش ايسنا به نقل از روزنامه تودی زمان، قلیچدار اوغلو اضافه کرد: مثل این‌که "پ.ک.ک" برای کشور کافی نبود، اکنون داعش به عنوان منبع جدیدی برای ایجاد مشکل در کشور تبدیل شده است.

او با اشاره اقدام‌هاي دولت ترکیه در قبال نیروهای افراطی گفت: شما به دستان آنها سلاح داده و خانه‌ها را به انبارهای اسلحه تبدیل کرده‌اید. داعش نیروهای جدید خود را از 70 استان ترکیه جذب می‌کند.

قليچداراوغلو ادامه داد: چرا ترکیه به یک پاکستان تبدیل شده است؟ این اتفاق به دلیل کمک و تربیت گروه‌های تروریستی رخ داده است.

رهبر حزب مردم جمهوری خواه اضافه کرد: گروه های تروریستی در ترکیه بستر مناسب را به دست آورده‌اند زیرا کشور توسط دولت به خوبی اداره نمی‌شود، حتی عبدالله گل، رئیس‌جمهور پیشین نیز تا حدودی در این باره اظهار نگرانی کرده است.

به نوشته این روزنامه، گل چند روز گذشته در جمع خبرنگاران اعلام کرد: ترکیه یکی از دشوارترین برهه‌های خود در طول تاریخ این کشور را سپری می‌کند.

کد خبر 325971

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی